Κυριακή 19 Μαΐου 2024
ΔΗΜΟΣ ΣΟΥΛΙΟΥ/ΔΗΜΟΤΗΣ/Ανακοινώσεις/Νέα/ΘΕΜΑ: Ορισμός εντεταλμένου δημοτικού συμβούλου

ΘΕΜΑ: Ορισμός εντεταλμένου δημοτικού συμβούλου

29/01/2013 00:00
Α Π Ο Φ Α Σ Η Αριθμός 20/201 3 .
Η Δ Η Μ Α Ρ Χ Ο Σ Σ Ο Υ Λ Ι Ο Υ

Έχοντας υπόψη της:
1.-Τις σχετικές διατάξεις του άρθρου 58 του Ν.3852/2010,
2.-Τις διατάξεις του άρθρου 88 του Ν.3463/2006 ,
3.-Την αριθμ.14/2013 απόφαση Δημάρχου Σουλίου περί ορισμού αντιδημάρχων και
εντεταλμένων συμβούλων του Δήμου Σουλίου.
4.-Την αριθμ.88/2010 απόφαση του Πρωτοδικείου Θεσπρωτίας σύμφωνα με την οποία ο κ.
Μαμούρης Δημήτριος του Χρήστου ανακηρύχθηκε τακτικός δημοτικός σύμβουλος από την
Δημοτική ενότητα Παραμυθιάς του Δήμου Σουλίου.
5.- Τις παρούσες υπηρεσιακές ανάγκες του Δήμου Σουλίου

Α Π Ο Φ Α Σ Ι Ζ Ο Υ Μ Ε :
Ορίζουμε τον κ. Μαμούρη Δημήτριο του Χρήστου, εντεταλμένο δημοτικό σύμβουλο σε οικονομικά θέματα του Δήμου Σουλίου  (Θέματα κατάρτισης και εκτέλεσης προϋπολογισμού- απολογισμού του Δήμου-Παρακολούθηση και εποπτεία βεβαιώσεων και εισπράξεων εσόδων του Δήμου-Παρακολούθηση εξόδων του Δήμου,θέματα λειτουργίας και οργάνωσης οικονομικών υπηρεσιών) καθώς και σε θέματα τεχνολογίας και εφαρμογών για την λειτουργία των υπηρεσιών του Δήμου.

Εξουσιοδοτούμε αυτόν για την υπογραφή με εντολή Δημάρχου,των σχετικών με τα ανωτέρω θέματα συγκεκριμένων  εγγράφων,βεβαιώσεων και πιστοποιητικών,πλην χρηματικών ενταλμάτων και επιταγών.

Ο ανωτέρω εντεταλμένος Δημοτικός Σύμβουλος θα χρησιμοποιεί μέχρι νεωτέρας γραφεία και γραμματειακή υποστήριξη από τις υφιστάμενες δομές και υπηρεσίες του Δήμου. Η παρούσα απόφαση ισχύει έως ανακλήσεως της με μεταγενέστερη σχετική απόφαση.

Η παρούσα απόφαση να κοινοποιηθεί στον ανωτέρω δημοτικό σύμβουλο και στις αρμόδιες υπηρεσίες του Δήμου και να αναρτηθεί στην ιστοσελίδα.-

H Δήμαρχος Σουλίου
                                                                          Μπραΐμη – Μπότση Σταυρούλα