Κυριακή 28 Απριλίου 2024
ΔΗΜΟΣ ΣΟΥΛΙΟΥ/ΔΗΜΟΤΗΣ/Ανακοινώσεις/Νέα/Συνάντηση Δημάρχου Σουλίου με το νέο ΔΣ του Εμπορικού Συλλόγου Παραμυθιάς

Συνάντηση Δημάρχου Σουλίου με το νέο ΔΣ του Εμπορικού Συλλόγου Παραμυθιάς

04/04/2014 07:52

Την Πέμπτη 3 Απριλίου, στο γραφείο της η Δήμαρχος κ. Σταυρούλα Μπραΐμη – Μπότση, δέχθηκε το νέο διοικητικό συμβούλιο του εμπορικού συλλόγου Παραμυθιάς.

Η συνάντηση που πραγματοποιήθηκε μετά από αίτημα του εμπορικού συλλόγου, έγινε σε πολύ καλό και εποικοδομητικό κλίμα. Στη Δήμαρχο εκτέθηκαν αναλυτικά όλα τα προβλήματα που αντιμετωπίζει ο εμπορικός κόσμος και εν γένει η τοπική αγορά, συνέπεια της οικονομικής και κοινωνικής κρίσης που μαστίζει τη χώρα μας και ιδιαίτερα τις περιφερειακές μικρές πόλεις.

Η κ. Δήμαρχος, ανέφερε πως έχει πλήρη επίγνωση των προβλημάτων αυτών, αφού και η ίδια ζει και δραστηριοποιείται επαγγελματικά στην πόλη της Παραμυθιάς για 25 συνεχή χρόνια.   Τόνισε και κατέστησε σαφές για μία ακόμη φορά, πως η δημοτική αρχή στέκεται στο πλευρό του εμπορικού κόσμου και με το θεσμικό της ρόλο, στα πλαίσια των δυνατοτήτων παρέμβασής της, θα βοηθήσει προς την κατεύθυνση ανάπτυξης της περιοχής, στην τόνωση της τοπικής αγοράς και στη διατήρηση των θέσεων εργασίας που συμβάλλουν αποφασιστικά στην τοπική οικονομία.

Παραμυθιά,   3 Απριλίου 2014

ΑΠΟ ΤΟ ΔΗΜΟ ΣΟΥΛΙΟΥ