Πέμπτη 25 Απριλίου 2024
ΔΗΜΟΣ ΣΟΥΛΙΟΥ/ΔΗΜΟΤΗΣ/ΑνακοινώσειςΠροσκλήσεις Δήμου Σουλίου/Ανακοινώσεις, Νέα, Οικονομική Επιτροπή/Πρόσκληση σύγκλησης Οικονομικής Επιτροπής σε τακτική συνεδρίαση την 29η Μαϊου 2023

26/05/2023 12:28

Παρακαλούμε να προσέλθετε σε τακτική συνεδρίαση , που θα διεξαχθεί ,ΔΙΑ ΖΩΣΗΣ, στην αίθουσα συνεδριάσεων του δημοτικού συμβουλίου, την 29η Μαϊου 2023, ημέρα Δευτέρα και ώρα 9.30΄, για συζήτηση και λήψη απόφασης στα παρακάτω θέματα της ημερήσιας διάταξης :

1. Έγκριση Πρακτικού ΙΙ (ΑΠΟΣΦΡΑΓΙΣΗΣ ΚΑΙ ΕΛΕΓΧΟΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΩΝ ΚΑΤΑΚΥΡΩΣΗΣ) της επιτροπής διενέργειας του ανοικτού δημόσιου ηλεκτρονικού διαγωνισμού (άνω των ορίων) για την: «Προμήθεια τροφίμων Δήμου Σουλίου, ΝΠΔΔ (Αρωγή) και των Σχολικών Επιτροπών Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης για το έτος 2023».
  2. Έγκριση Πρακτικού ΙΙΙ (ΑΠΟΣΦΡΑΓΙΣΗ ΚΑΙ ΕΛΕΓΧΟΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΩΝ ΚΑΤΑΚΥΡΩΣΗΣ) της επιτροπής διενέργειας του ηλεκτρονικού δημόσιου ανοικτού διαγωνισμού για το Υποέργο 4: «Εξοπλισμοί – Διαμόρφωση εκθέσεων πολυχώρου κτιρίου Βούλγαρη» της Πράξης «Κτίριο ΒΟΥΛΓΑΡΗ: Πολυχώρος τέχνης, ιστορίας, πολιτισμού και εκπαίδευσης».
  3. Χορήγηση παράτασης προσκόμισης των εγγυητικών καλής εκτέλεσης για τα ΤΜΗΜΑΤΑ Β’, Γ’ και Δ’ (ΝΠΔΔ «ΑΡΩΓΗ», ΝΠΔΔ Σχολική Επιτροπή Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης του Δήμου Σουλίου, ΝΠΔΔ Σχολική Επιτροπή Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης του Δήμου Σουλίου αντίστοιχα), στο πλαίσιο της υπογραφής της προμήθειας: «Προμήθεια καυσίμων και λιπαντικών Δήμου Σουλίου, ΝΠΔΔ (Αρωγή) και των Σχολικών Επιτροπών Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης για τα έτη 2023-2024» βάσει του υπ. αρ. πρωτ. 8501/24-05-2023 αιτήματος του προσωρινού αναδόχου.
  4. Απόδοση λογαριασμού και απαλλαγή υπολόγου Προέδρου πάγιας προκαταβολής Κοινότητας Προδρομίου.
  5. Παροχή πάγιας προκαταβολής σε Προέδρους Δημοτικών Κοινοτήτων Δήμου Σουλίου ( Προδρομίου ,Πλακωτής, Αγίας Κυριακής).

Ο Δήμαρχος , ως Πρόεδρος της Ο.Ε

ΙΩΑΝΝΗΣ ΣΠ. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ