Τρίτη 7 Μαΐου 2024
ΔΗΜΟΣ ΣΟΥΛΙΟΥ/ΔΗΜΟΤΗΣ/ΑνακοινώσειςΠροσκλήσεις Δήμου Σουλίου/Ανακοινώσεις, Νέα, Οικονομική Επιτροπή/Πρόσκληση σύγκλησης Οικονομικής Επιτροπής σε τακτική συνεδρίαση την 15η Μαϊου 2023

11/05/2023 13:24

Παρακαλούμε να προσέλθετε σε τακτική συνεδρίαση , που θα διεξαχθεί ,ΔΙΑ ΖΩΣΗΣ, στην αίθουσα συνεδριάσεων του δημοτικού συμβουλίου, την 15η Μαϊου 2023, ημέρα Δευτέρα και ώρα 9.30΄, για συζήτηση και λήψη απόφασης στα παρακάτω θέματα της ημερήσιας διάταξης :

1. Κατάρτιση σχεδίου αναμόρφωσης προϋπολογισμού Δήμου Σουλίου, οικ. έτους 2023.
  2. Έγκριση Πρακτικού ΙΙ (ΑΠΟΣΦΡΑΓΙΣΗΣ ΚΑΙ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ) της επιτροπής διενέργειας του ηλεκτρονικού δημόσιου διαγωνισμού για την: «Προμήθεια απορριμματοφόρων οχημάτων, μηχανημάτων έργου και συνοδευτικού εξοπλισμού (Προμήθεια απορριμματοφόρου)».
  3. Έγκριση Πρακτικού IΙΙ (ΕΛΕΓΧΟΥ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΩΝ ΠΡΟΣΩΡΙΝΟΥ ΑΝΑΔΟΧΟΥ) του ανοικτού ηλεκτρονικού διαγωνισμού του έργου: «Αποπεράτωση Δημαρχιακού Μεγάρου».
  4. Απόφαση αποδοχής των όρων συμμετοχής της υπ. αριθ. πρωτ. 2502/26-04-2023 Πρόσκλησης (με κωδικό: ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΟ ΙΣΟΖΥΓΙΟ 2023-2024) για την υποβολή προτάσεων για τα έτη 2023-2024 στον Άξονα Προτεραιότητας 2 (Α.Π.2) «Αστική αναζωογόνηση & λοιπές δράσεις περιβαλλοντικού ισοζυγίου» του χρηματοδοτικού προγράμματος «Δράσεις περιβαλλοντικού ισοζυγίου» του Πράσινου Ταμείου του Υπουργείου Περιβάλλοντος και Ενέργειας και πρόθεση του Δήμου Σουλίου για υποβολή πρότασης χρηματοδότησης.
  5. Παροχή πάγιας προκαταβολής σε Προέδρους Δημοτικών Κοινοτήτων Δήμου Σουλίου (Παγκρατίου ,Σεβαστού).
  6. Έγκριση δαπανών πάγιας προκαταβολής Προέδρου Κοινότητας Προδρομίου.
  7. Έγκριση Πρωτοκόλλου ελέγχου χρηματικής διαχείρισης Δήμου Σουλίου, μηνός Μαρτίου 2023.
  8. Εξειδίκευση πίστωσης για κάλυψη δαπανών αθλητικών δραστηριοτήτων (ΕΟΡΤΩΝ ΣΟΥΛΙΟΥ).
  9. Εξειδίκευση πίστωσης για επιχορήγηση Αθλητικών Συλλόγων Δήμου Σουλίου.

Ο Δήμαρχος , ως Πρόεδρος της Ο.Ε

ΙΩΑΝΝΗΣ ΣΠ. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ