Δευτέρα 6 Μαΐου 2024
ΔΗΜΟΣ ΣΟΥΛΙΟΥ/ΔΗΜΟΤΗΣ/ΑνακοινώσειςΠροσκλήσεις Δήμου Σουλίου/Ανακοινώσεις, Νέα, Οικονομική Επιτροπή/Πρόσκληση σύγκλησης Οικονομικής Επιτροπής σε τακτική συνεδρίαση Πέμπτη 22 Σεπτεμβρίου 2022

15/09/2022 13:35

Παρακαλούμε να συμμετάσχετε σε τακτική συνεδρίαση , που θα διεξαχθεί ME ΤΗΛΕΔΙΑΣΚΕΨΗ, στις 22 Σεπτεμβρίου 2022, ημέρα Πέμπτη και ώρα 9.00΄, για συζήτηση και λήψη απόφασης στα παρακάτω θέματα της ημερήσιας διάταξης :

1. Έγκριση πρακτικού I αξιολόγησης φακέλων δικαιολογητικών συμμετοχής & οικονομικών προσφορών του ανοικτού ηλεκτρονικού διαγωνισμού (Α/Σ: 191150)
    «ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΥΦΙΣΤΑΜΕΝΩΝ ΟΔΩΝ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ ΣΕ ΓΕΩΡΓΙΚΕΣ/ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΕΣ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΕΙΣ ΔΗΜΟΥ ΣΟΥΛΙΟΥ».-
  2. Χορήγηση 1ης παράτασης σύμβασης Υπηρεσίας : «Παροχή υπηρεσιών Τεχνικού Συμβούλου (Ωρίμανση Έργων) ».
  3. Χορήγηση 1ης παράτασης σύμβασης Προμήθειας : «Προμήθεια απορριμματοφόρων και λοιπών οχημάτων αποκομιδής μεταφοράς απορριμμάτων και ανακυκλώσιμων υλικών (προμήθεια απορριμματοφόρου)» του Δήμου Σουλίου».
  4. Συγκρότηση επιτροπής διαπραγμάτευσης χωρίς δημοσίευση για την υπηρεσία με τίτλο: «Βασικός μελετηρής του έργου : ΚΤΙΡΙΟ ΒΟΥΛΓΑΡΗ: ΚΤΙΡΙΑΚΗ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ- ΠΕΡΙΒΑΛΛΩΝ ΧΩΡΟΣ».
  5. Έγκριση της αριθ. 21/2022 απόφασης ΝΠΔΔ «ΑΡΩΓΗ», περί τροποποίησης προϋπ/σμού οικ. έτους 2022.
  6. Έγκριση Πρωτοκόλλου ελέγχου χρηματικής διαχείρισης Δήμου Σουλίου, μηνός Ιουνίου 2022.
  7. Εξειδίκευση πιστώσεων προϋπ/σμού οικ. έτους 2022.
  8. Παροχή εξουσιοδότησης για παράσταση ενώπιον του Διοικητικού Πρωτοδικείου Κερκύρας (Αγωγή αποζημίωσης Σ. Μ ) .
  9. Παροχή εξουσιοδότησης για παράσταση ενώπιον του Διοικητικού Πρωτοδικείου Κερκύρας ( αγωγή Μ. Κ και λοιποί ).
  10. Παροχή εξουσιοδότησης για παράσταση ενώπιον του Διοικητικού Πρωτοδικείου Κερκύρας ( αγωγή Γ. Π και λοιποί ) .

Ο Δήμαρχος , ως Πρόεδρος της Ο.Ε

ΙΩΑΝΝΗΣ ΣΠ. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ