Τρίτη 7 Μαΐου 2024
ΔΗΜΟΣ ΣΟΥΛΙΟΥ/ΔΗΜΟΤΗΣ/ΑνακοινώσειςΠροσκλήσεις Δήμου Σουλίου/Ανακοινώσεις, Νέα, Οικονομική Επιτροπή/Πρόσκληση σύγκλησης Οικονομικής Επιτροπής σε τακτική συνεδρίαση την 28η Ιουνίου 2023

23/06/2023 13:30

Παρακαλούμε να προσέλθετε σε τακτική συνεδρίαση , που θα διεξαχθεί ,ΔΙΑ ΖΩΣΗΣ, στην αίθουσα συνεδριάσεων του δημοτικού συμβουλίου, την 28 η Ιουνίου 2023, ημέρα Τετάρτη και ώρα 9.30΄, για συζήτηση και λήψη απόφασης στα παρακάτω θέματα της ημερήσιας διάταξης :

1. Κατάρτιση σχεδίου αναμόρφωσης προϋπολογισμού Δήμου Σουλίου, οικ. έτους 2023.
  2. Έγκριση Πρακτικού ΙΙI (ΣΤΑΔΙΟΥ ΕΛΕΓΧΟΥ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΩΝ ΚΑΤΑΚΥΡΩΣΗΣ) της επιτροπής διενέργειας του ανοικτού δημόσιου ηλεκτρονικού διαγωνισμού για την: «Προμήθεια απορριμματοφόρων οχημάτων, μηχανημάτων έργου και συνοδευτικού εξοπλισμού (Προμήθεια απορριμματοφόρου)».
  3. Έγκριση Μελετών -Έγκριση υποβολής πρότασης χρηματοδότησης της πράξης – «Βελτίωση-Αναβάθμιση δικτύου μονοπατιών Δήμου Σουλίου» στον Πυλώνα Ανάκαμψης: «1 – Πράσινη Μετάβαση», στον Άξονα Προτεραιότητας 1.4 «Αειφόρος χρήση των πόρων, ανθεκτικότητα στην κλιματική αλλαγή και διατήρηση της βιοποικιλότητας», στη δράση: «16851 – Η προστασία της βιοποικιλότητας ως κινητήριος μοχλός βιώσιμηςανάπτυξης», με τίτλο έργου: «Δημιουργία εθνικού δικτύου μονοπατιών και διαδρομώνπεζοπορίας» (Κωδικός Έργου: MIS (ΟΠΣ) 5190260)
  4. Έγκριση Πρωτοκόλλου ελέγχου χρηματικής διαχείρισης Δήμου Σουλίου, μηνός Απριλίου 2023.
  5. Παροχή πάγιας προκαταβολής σε Προέδρους Δημοτικών Κοινοτήτων Δήμου Σουλίου ( Πετουσίου ).

Ο Δήμαρχος , ως Πρόεδρος της Ο.Ε

ΙΩΑΝΝΗΣ ΣΠ. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ