Δευτέρα 29 Απριλίου 2024
ΔΗΜΟΣ ΣΟΥΛΙΟΥ/ΔΗΜΟΤΗΣ/ΑνακοινώσειςΠροσκλήσεις Δήμου Σουλίου/Νέα, Οικονομική Επιτροπή/Πρόσκληση σύγκλησης Οικονομικής Επιτροπής στις 20 Ιουλίου 2018

Πρόσκληση σύγκλησης Οικονομικής Επιτροπής στις 20 Ιουλίου 2018

17/07/2018 07:48

Παρακαλούμε να προσέλθετε  σε τακτική συνεδρίαση, που θα διεξαχθεί στο Δημαρχιακό Κατάστημα Παραμυθιάς, στις  20  Ιουλίου  2018, ημέρα   Παρασκευή  και ώρα  8.30΄,  για συζήτηση και λήψη απόφασης, στα παρακάτω θέματα της ημερήσιας διάταξης :

1. Κατάρτιση σχεδίου αναμόρφωσης προϋπ/σμού Δήμου Σουλίου οικ. έτους 2018.
  2. Σύνταξη έκθεσης Β΄ Τριμήνου για την υλοποίηση του προϋπ/σμού οικ. έτους 2018.
  3. Απευθείας ανάθεση της μελέτης : «Αποκατάσταση παραδοσιακού νερόμυλου Αγίου Δονάτου και διαμόρφωση του περιβάλλοντος χώρου στη θέση “Mύλος” Σαμονίδας Σουλίου» ,λόγω κατεπείγουσας ανάγκης.
  4. Έγκριση δαπάνης -Διάθεση πίστωσης για: «Κάλυψη δράσεων Πυροπροστασίας (Τ.Κ ΠΕΤΡΟΒΙΤΣΑΣ-Τ.Κ ΠΕΝΤΕ ΕΚΚΛΗΣΙΩΝ-Τ.Κ ΠΛΑΚΩΤΗΣ-Τ.Κ ΠΟΛΥΔΡΟΣΟΥ)».
  5. Έγκριση δαπάνης -Διάθεση πίστωσης για: «Κάλυψη δράσεων Πυροπροστασίας (Τ.Κ ΣΚΑΝΔΑΛΟΥ-Τ.Κ ΓΑΡΔΙΚΙΟΥ)».
  6. Έγκριση δαπάνης -Διάθεση πίστωσης για: «Μίσθωση μηχανημάτων έργου (Τ.Κ Νεοχωρίου-Τ.Κ Καλλιθέας)».
  7. Έγκριση δαπάνης -Διάθεση πίστωσης για: «Μίσθωση μηχανημάτων έργου (Τ.Κ Γκρίκας –Τ.Κ Ψάκκας-Τ.Κ Αμπελιάς)».
  8. Έγκριση δαπάνης -Διάθεση πίστωσης για: «Μίσθωση μηχανημάτων έργου (Τ.Κ Γλυκής –Τ.Κ Χόϊκας)».
  9. Έγκριση δαπάνης -Διάθεση πίστωσης για: «Εργασίες κατασκευής παραπηγμάτων εμποροπανήγυρης Γλυκής».
  10. Έγκριση δαπάνης -Διάθεση πίστωσης για: «Αποκατάσταση βλαβών –Συντήρηση δικτύου ύδρευσης».
  11. Έγκριση δαπάνης -Διάθεση πίστωσης για: «Κτηνιατρικές υπηρεσίες Δήμου Σουλίου».
  12. Έγκριση δαπάνης -Διάθεση πίστωσης για: «Κάλυψη δράσεων Πυροπροστασίας (Προμήθεια δικλείδων ύδρευσης κλπ)».
  13. Έγκριση δαπάνης -Διάθεση πίστωσης για: «Προμήθεια υλικών ύδρευσης, άρδευσης Δήμου Σουλίου ».
  14. Έγκριση δαπάνης -Διάθεση πίστωσης για : «Προμήθεια οικοδομικών υλικών».
  15. Έγκριση δαπάνης -Διάθεση πίστωσης για : «Προμήθεια ξυλείας».
  16. Έγκριση δαπάνης -Διάθεση πίστωσης για : « Προμήθεια κάδων απορριμμάτων και ανταλλακτικών κάδων».
  17. Έγκριση δαπάνης -Διάθεση πίστωσης για : « Προμήθεια φυτοπαθολογικού υλικού ,λιπασμάτων και βελτιωτικών εδάφους».
  18. Έγκριση δαπάνης -Διάθεση πίστωσης για : «Προμήθεια διαφόρων ειδών για την περίθαλψη αδέσποτων ζώων».
  19. Τροποποίηση της αριθ. 24/2018 απόφασης Ο.Ε (περί σύστασης πάγιας προκαταβολής Δήμου Σουλίου).
  20. Έγκριση δαπανών – Διάθεση πιστώσεων Δήμου Σουλίου οικ. έτους 2018.
  21. Συζήτηση και λήψη απόφασης για εξώδικο ή μη συμβιβασμό  κατόπιν αιτήματος.

Η Δήμαρχος , ως Πρόεδρος της Ο.Ε.

Μπραϊμη- Μπότση Σταυρούλα