Πέμπτη 2 Μαΐου 2024
ΔΗΜΟΣ ΣΟΥΛΙΟΥ/ΔΗΜΟΤΗΣ/Προσκλήσεις Δήμου Σουλίου/Οικονομική Επιτροπή/Πρόσκληση σύγκλησης Οικονομικής Επιτροπής σε τακτική συνεδρίαση την 22η Σεπτεμβρίου 2017

19/09/2017 08:44

Παρακαλούμε να προσέλθετε σε τακτική συνεδρίαση, που θα διεξαχθεί στο Δημαρχιακό Κατάστημα Παραμυθιάς, στις 22 Σεπτεμβρίου 2017, ημέρα Παρασκευή και ώρα 8.30΄, για συζήτηση και λήψη απόφασης, στα παρακάτω θέματα της ημερήσιας διάταξης:

1. Κατάρτιση σχεδίου αναμόρφωσης προϋπολογισμού Δήμου Σουλίου οικ. έτους 2017.
  2. Κατάρτιση όρων δημοπρασίας εκμίσθωσης έκτασης στην Τ.Κ Παγκρατίου για εγκατάσταση ασύρματου κόμβου.
  3. Κατάρτιση όρων δημοπρασίας εκμίσθωσης έκτασης στην Τ.Κ Χόϊκας για εγκατάσταση ασύρματου κόμβου.
  4. Κατάρτιση όρων δημοπρασίας εκμίσθωσης έκτασης στην Τ.Κ Γλυκής για εγκατάσταση ασύρματου κόμβου.
  5. Απευθείας ανάθεση του έργου : «ΜΕΤΑΤΟΠΙΣΕΙΣ ΔΙΚΤΥΟΥ ΟΜΒΡΙΩΝ ΥΔΑΤΩΝ Δ.Κ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΣ » – Διάθεση πίστωσης.
  6. Απευθείας ανάθεση του έργου : «ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΒΑΤΟΤΗΤΑΣ ΟΔΟΥ Τ.Κ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ » – Διάθεση πίστωσης.
  7. Μερική ανάκληση της αριθ. 51/2017 απόφασης της Ο.Ε και εκ νέου απευθείας ανάθεση έργου.
  8. Έγκριση δαπάνης -Διάθεση πίστωσης για : «Συντηρήσεις αγροτικών οδών Δ.Ε Σουλίου».
  9. Έγκριση δαπάνης -Διάθεση πίστωσης για :«Σύνταξη φακέλου τακτοποίησης αυθαιρέτου κτιρίου (ΚΕΠ- Αίθουσα πολλαπλών χρήσεων)» -Εκπόνηση μελετών Δήμου Σουλίου .
  10. Έγκριση δαπάνης -Διάθεση πίστωσης για : «Προμήθεια υλικών ύδρευσης , άρδευσης κλπ Δ.Ε Αχέροντα».
  11. Άσκηση ή μη αίτησης ασφαλιστικών μέτρων ή αγωγής ή έκδοση πρωτοκόλλου διοικητικής αποβολής.
  12. Έγκριση δαπανών -Διάθεση πιστώσεων Δήμου Σουλίου οικ. έτους 2017.

Η Δήμαρχος , ως Πρόεδρος της Ο.Ε.
Μπραϊμη- Μπότση Σταυρούλα