Πέμπτη 2 Μαΐου 2024
ΔΗΜΟΣ ΣΟΥΛΙΟΥ/ΔΗΜΟΤΗΣ/Προσκλήσεις Δήμου ΣουλίουΑνακοινώσεις/Ανακοινώσεις, ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ, Νέα/Πρόσκληση σύγκλησης Δημοτικής Επιτροπής σε τακτική συνεδρίαση την 27η Φεβρουαρίου 2024

23/02/2024 12:36

Παρακαλούμε να προσέλθετε σε τακτική συνεδρίαση , που θα διεξαχθεί , ΔΙΑ ΖΩΣΗΣ , στην αίθουσα συνεδριάσεων του δημοτικού συμβουλίου, την 27η Φεβρουαρίου 2024, ημέρα Τρίτη και ώρα 9.00΄, για συζήτηση και λήψη απόφασης στα παρακάτω θέματα της ημερήσιας διάταξης :

ΘΕΜΑ 1ο Κατάρτιση σχεδίου υποχρεωτικής αναμόρφωσης προϋπολογισμού Δήμου Σουλίου και ΟΠΔ έτους 2024
ΘΕΜΑ 2ο  Έγκριση Πρωτοκόλλου ελέγχου ταμειακής διαχείρισης Δήμου Σουλίου, μηνός Οκτωβρίου 2023
ΘΕΜΑ 3ο  Έγκριση Πρωτοκόλλου ελέγχου ταμειακής διαχείρισης Δήμου Σουλίου, μηνός Νοεμβρίου 2023
ΘΕΜΑ 4ο Έγκριση Πρακτικού ΙΙ (Αποσφράγιση και Έλεγχος Δικαιολογητικών Κατακύρωσης) της επιτροπής διενέργειας του ανοικτού δημόσιου ηλεκτρονικού διαγωνισμού για το ΥΠΟΕΡΓΟ 7: «Προμήθεια αναγκαίου εξοπλισμού» της Πράξης «Κτίριο ΒΟΥΛΓΑΡΗ: Πολυχώρος τέχνης, ιστορίας, πολιτισμού και εκπαίδευσης»
ΘΕΜΑ 5ο  Έγκριση Πρακτικού Ι (Αποσφράγιση Δικαιολογητικών Συμμετοχής-Τεχνικών Προσφορών και Οικονομικών Προσφορών) της επιτροπής διενέργειας του ανοικτού δημόσιου ηλεκτρονικού διαγωνισμού για την: «Προμήθεια τροφίμων Δήμου Σουλίου, ΝΠΔΔ (Αρωγή) και των Σχολικών Επιτροπών Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης για το έτος 2024»
ΘΕΜΑ 6ο Συγκρότηση επιτροπής παραλαβής και αποζημίωσης του έργου «KΑΤΑΣΚΕΥΗ ΣΤΙΒΟΥ ΚΑΙ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΥΝΘΕΤΙΚΟΥ ΧΛΟΟΤΑΠΗΤΑ ΓΗΠΕΔΟΥ 49 ΠΡΟΚΡΙΤΩΝ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΣ», λόγω διάλυσης σύμβασης
ΘΕΜΑ 7ο Έγκριση Πρωτοκόλλου Παραλαβής της Έκθεσης Μελέτης Εφαρμογής της σύμβασης προμήθειας με τίτλο: «ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΒΕΛΤΙΩΣΗΣ ΤΗΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ ΤΩΝ ΥΠΟΔΟΜΩΝ ΥΔΡΕΥΣΗΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΣΟΥΛΙΟΥ»
ΘΕΜΑ 8ο  Ορισμός δημοτικών υπαλλήλων που θα αποτελέσουν μέλη των  επιτροπών παρακολούθησης και παραλαβής προμηθειών/υπηρεσιών/ μελετών για το έτος 2024 (N. 4412/2016 άρθρο 221, παρ.11β και παρ.11δ)
ΘΕΜΑ 9ο  E Αποδοχή επιχορήγησης από το Επιμελητήριο Θεσπρωτίας
ΘΕΜΑ 10ο Εξειδίκευση πίστωσης για δαπάνες φιλοξενίας
ΘΕΜΑ 11ο ΄Άσκηση ή μη ενδίκων μέσων ( έφεση )
ΘΕΜΑ 12ο  Περί νομικής εκπροσώπησης και υπεράσπισης πρώην αιρετού σε ποινική υπόθεσή του
ΘΕΜΑ 13ο  Περί νομικής εκπροσώπησης και υπεράσπισης πρώην αιρετού σε ποινική υπόθεσή του
ΘΕΜΑ 14ο Συ Συμπλήρωση της αριθ. 21/2024 απόφασης Δημοτικής Επιτροπής

Ο Δήμαρχος , ως Πρόεδρος της Δ.Ε