Σάββατο 20 Απριλίου 2024
ΔΗΜΟΣ ΣΟΥΛΙΟΥ/ΔΗΜΟΤΗΣ/Προσκλήσεις Δήμου ΣουλίουΑνακοινώσεις/Ανακοινώσεις, Δημοτικό Συμβούλιο, Νέα/Πρόσκληση σε τακτική συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου την 31η Mαϊου 2023

Πρόσκληση σε τακτική συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου την 31η Mαϊου 2023

29/05/2023 07:45

Καλούμε τα μέλη του Δημοτικού Συμβουλίου σε τακτική συνεδρίαση ΔΙΑ ΖΩΣΗΣ, την 31η Mαϊου 2023 , ημέρα Τετάρτη και ώρα 19.30 ,για συζήτηση και λήψη αποφάσεων στα παρακάτω θέματα ημερήσιας διάταξης :

ΘΕΜΑ 1ο  Καθορισμός του αριθμού των ασκούμενων σπουδαστών ΤΕΙ ανά έτος στο Δήμο Σουλίου

Εισηγητής: Δήμαρχος, κ. Ιωάννης Σπ. Καραγιάννης

ΘΕΜΑ 2ο Έγκριση της αριθ. 14 /2023 απόφασης ΝΠΔΔ «ΑΡΩΓΗ», περί τροποποίησης προϋπ/σμού οικ. έτους 2023

Εισηγητής: Δήμαρχος, κ. Ιωάννης Σπ. Καραγιάννης

ΘΕΜΑ 3ο

Διατύπωση απόψεων στα πλαίσια της έναρξης δημόσιας διαβούλευσης, επί του περιεχομένου του φακέλου Μελέτης Περιβαλλοντικών Επιπτώσεων (Μ.Π.Ε) του έργου (Υποκατηγορία Α1 ομάδα 10η ) : «Α.Σ.Π.Η.Ε συνοδών υποστηρικτικών του έργων ,Δ.Ε Λάκκας Σουλίου, Δήμου Δωδώνης ,Π.Ε Ιωαννίνων –Δ.Ε Σουλίου , Δήμου Σουλίου, Π.Ε Θεσπρωτίας –Δ.Ε Φιλοθέης, Βλαχερνών ,Ξηροβουνίου , Δήμου Αρταίων ,Π.Ε Άρτας –Δ.Ε Φιλιππιάδας, Κρανέας ,Θεπρωτικού, Δήμου Ζηρού και Δ.Ε Λούρου , Δήμου Πρέβεζας, Π.Ε Πρέβεζας , Περιφέρειας Ηπείρου».

Εισηγητής: Αντιδήμαρχος, κ. Μπέλλος Θεοφάνης

ΘΕΜΑ 4ο Έγκριση σύναψης σύμβασης διαδημοτικής συνεργασίας με το Δήμο Ηγουμενίτσας σε θέματα υπηρεσίας Δόμησης

Εισηγητής: Αντιδήμαρχος, κ. Μπέλλος Θεοφάνης

ΘΕΜΑ 5ο Χορήγηση 3ης παράτασης του έργου :«ΒΕΛΤΙΩΣΕΙΣ – ΑΣΦΑΛΤΟΣΤΡΩΣΕΙΣ ΔΗΜΟΥ ΣΟΥΛΙΟΥ»