Κυριακή 28 Απριλίου 2024
ΔΗΜΟΣ ΣΟΥΛΙΟΥ/ΔΗΜΟΤΗΣ/Προσκλήσεις Δήμου ΣουλίουΑνακοινώσεις/Ανακοινώσεις, Δημοτικό Συμβούλιο, Νέα/Πρόσκληση σε τακτική συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου την 23η Nοεμβρίου 2022 (ΔΙΑ ΖΩΣΗΣ)

18/11/2022 13:45

Καλούμε τα μέλη του Δημοτικού Συμβουλίου σε τακτική συνεδρίαση ΔΙΑ ΖΩΣΗΣ την 23η Nοεμβρίου 2022 , ημέρα Τετάρτη και ώρα 18.00 ,για συζήτηση και λήψη αποφάσεων στα παρακάτω θέματα ημερήσιας διάταξης :

ΘΕΜΑ 1ο Το νέο Πρόγραμμα LEADER   και ορισμός του Δήμου μας ως περιοχή παρέμβασης  αυτού  στο τοπικό πρόγραμμα της  ‘‘ΗΠΕΙΡΟΣ Α.Ε‘‘

(Ενημέρωση από εκπρόσωπο της ‘‘ΗΠΕΙΡΟΣ Α.Ε‘‘)

ΘΕΜΑ 2ο Περί αύξησης των ωρών απασχόλησης των καθαριστριών που προσλήφθηκαν με σχέση εργασίας Ι.Δ.Ο.Χ σε υπηρεσίες καθαρισμού σχολικών μονάδων του Δήμου ( 2022-2023)

Εισηγητής: Δήμαρχος, κ. Ιωάννης Σπ. Καραγιάννης

ΘΕΜΑ 3ο Αποδοχή επιχορηγήσεων – Τροποποίηση Προϋπολογισμού και τεχνικού προγράμματος Δήμου Σουλίου, οικ. έτους 2022

ΘΕΜΑ 4ο Ψήφιση Τεχνικού Προγράμματος Δήμου Σουλίου, οικ. έτους 2023

Εισηγητής: Αντιδήμαρχος, κ. Μπέλλος Θεοφάνης

ΘΕΜΑ 5ο Χορήγηση συναίνεσης για τη χρήση δημοτικής έκτασης για την υλοποίηση του υποστηρικτικού έργου «ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΗ ΑΠΟΘΕΣΙΟΘΑΛΑΜΟΥ» ΓΙΑ ΤΟ ΕΡΓΟ “ΕΠΕΚΤΑΣΗ –ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ Χ.Υ.Τ ΚΑΡΒΟΥΝΑΡΙΟΥ (Β΄ΦΑΣΗ)” »

Εισηγητής: Αντιδήμαρχος, κ. Μπέλλος Θεοφάνης

ΘΕΜΑ 6ο Παροχή εξουσιοδότησης στο Δήμαρχο Σουλίου για υπογραφή συμβολαίου.

Ο Πρόεδρος του Δημ. Συμβουλίου Σουλίου

Αθανασίου Νικόλαος