Πέμπτη 25 Απριλίου 2024
ΔΗΜΟΣ ΣΟΥΛΙΟΥ/ΔΗΜΟΤΗΣ/Προσκλήσεις Δήμου ΣουλίουΑνακοινώσεις/Ανακοινώσεις, Δημοτικό Συμβούλιο, Νέα/Πρόσκληση σε τακτική συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου την 15η Mαϊου 2023

Πρόσκληση σε τακτική συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου την 15η Mαϊου 2023

11/05/2023 13:28

Καλούμε τα μέλη του Δημοτικού Συμβουλίου σε τακτική συνεδρίαση ΔΙΑ ΖΩΣΗΣ, την 15η Mαϊου 2023 , ημέρα Δευτέρα και ώρα 19.30 ,για συζήτηση και λήψη αποφάσεων στα παρακάτω θέματα ημερήσιας διάταξης :

ΘΕΜΑ 1ο

Β΄ Κατανομή πιστώσεως ποσού 31.430,00 € έτους 2023, για κάλυψη

λειτουργικών δαπανών των σχολικών μονάδων Δήμου Σουλίου

Εισηγητής: Δήμαρχος, κ. Ιωάννης Σπ. Καραγιάννης

ΘΕΜΑ 2ο Επιχορήγηση των Σχολικών Επιτροπών από το Δήμο Σουλίου, για κάλυψη λειτουργικών και λοιπών δαπανών

ΘΕΜΑ 3ο Τροποποίηση του Ο.Ε.Υ ( Οργανισμού Εσωτερικής Υπηρεσίας) Δήμου Σουλίου

Εισηγητής: Δήμαρχος, κ. Ιωάννης Σπ. Καραγιάννης

ΘΕΜΑ 4ο Έγκριση σύναψης Προγραμματικής σύμβασης μεταξύ Δήμου Σουλίου και της Περιφέρειας Ηπείρου και ορισμός εκπροσώπων για την εκτέλεση του έργου : «ΕΠΕΙΓΟΥΣΕΣ ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΑΠΟΧΕΤΕΥΤΙΚΟΥ ΑΚΑΘΑΡΤΩΝ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΣ ΣΟΥΛΙΟΥ»

Εισηγητής: Δήμαρχος, κ. Ιωάννης Σπ. Καραγιάννης

ΘΕΜΑ 5ο  Τροποποίηση Προϋπολογισμού και Τεχνικού Προγράμματος του Δήμου Σουλίου, οικ. έτους 2023

Εισηγητής: Αντιδήμαρχος, κ. Μπέλλος Θεοφάνης

ΘΕΜΑ 6ο Kατάθεση πάγιας προκαταβολής κοινοτήτων σε λογαριασμό του Δήμου και ορισμός υπευθύνων κίνησης λογαριασμών

ΘΕΜΑ 7ο Περί διαγραφής ή μη οφειλής

Εισηγητής: Αντιδήμαρχος, κ. Μπέλλος Θεοφάνης

ΘΕΜΑ 8ο Έγκριση σύναψης Μνημονίου συνεργασίας μεταξύ Δήμου Σουλίου και Εφορείας Αρχαιοτήτων Θεσπρωτίας για την διεξαγωγή αρχαιολογικών και σωστικών ερευνών στο πλαίσιο της πράξης : «Αναβάθμιση υφιστάμενων οδών πρόσβασης σε γεωργικές και κτηνοτροφικές εκμεταλλεύσεις Δήμου Σουλίου»

Εισηγητής: Αντιδήμαρχος, κ. Μπέλλος Θεοφάνης

ΘΕΜΑ 9ο Χορήγηση 13ης παράτασης του έργου: «ΜΕΤΑΤΟΠΙΣΗ ΑΓΩΓΩΝ ΠΑΝΤΟΡΟΪΚΟΥ ΔΙΚΤΥΟΥ ΠΟΛΗΣ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΣ»

ΘΕΜΑ 10ο Έγκριση μεταβίβασης μισθωτικών δικαιωμάτων

Εισηγητής: Αντιδήμαρχος, κ. Ντάγκας Γεώργιος

ΘΕΜΑ 11ο  Δωρεάν παραχώρηση χρήσης ακινήτου

Εισηγητής: Αντιδήμαρχος, κ. Ντάγκας Γεώργιος

ΘΕΜΑ 12ο Έγκριση της αριθ. 12 /2023 απόφασης ΝΠΔΔ «ΑΡΩΓΗ», περί τροποποίησης προϋπ/σμού οικ. έτους 2023

Ο Πρόεδρος του Δημ. Συμβουλίου Σουλίου

Αθανασίου Νικόλαος