Τρίτη 30 Απριλίου 2024
ΔΗΜΟΣ ΣΟΥΛΙΟΥ/ΔΗΜΟΤΗΣ/Προσκλήσεις Δήμου Σουλίου/Ανακοινώσεις, Δημοτικό Συμβούλιο/Πρόσκληση σε Τακτική Συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου Σουλίου στις 26 Φεβρουαρίου 2018

22/02/2018 08:26

Σας παρακαλούμε να προσέλθετε σε τακτική συνεδρίαση στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Συμβουλίου Σουλίου (Δημαρχιακό Μέγαρο – οδός Κ. Καραμανλή 179 – Παραμυθιά) την 26η  Φεβρουαρίου   2018, ημέρα Δευτέρα και ώρα 19:00 με θέματα ημερήσιας Διάταξης:

ΘΕΜΑ 1o:

Αποδοχή επιχορηγήσεων & τροποποίηση προϋπολογισμού του Δήμου, οικ. έτους 2018.

ΘΕΜΑ 2o:

Αντικατάσταση  προέδρου Α/θμιας Σχολικής Επιτροπής.

Εισηγητής: κ. Δήμαρχος.

ΘΕΜΑ 3o:

Αντικατάσταση  προέδρου Β/θμιας Σχολικής Επιτροπής και αντικατάσταση αναπληρωματικού μέλους.

Εισηγητής: κ. Δήμαρχος.

ΘΕΜΑ 4o:

Ορισμός δημοτικών υπαλλήλων που θα αποτελέσουν μέλη (τακτικό και αναπληρωματικό) των Επιτροπών Παρακολούθησης και Παραλαβής Προμηθειών/Εργασιών, σύμφωνα με τις διατάξεις του Ν. 4412/2016 παρ.11β και παρ. 11δ).

Εισηγητής: κ. Δήμαρχος

ΘΕΜΑ 5o:

Συγκρότηση Επιτροπής του άρθρου 221 του Ν. 4412/2016 για την υλοποίηση της πράξης « Κέντρο Κοινότητας Δήμου Σουλίου».

Εισηγητής: κ. Δήμαρχος

ΘΕΜΑ 6o:

Πρόσληψη προσωπικού με σύμβαση ορισμένου χρόνου διάρκειας δύο ( 2 ) μηνών.

Εισηγητής: Αντιδήμαρχος κ. Μπάτσης Θεόδωρος

ΘΕΜΑ 7o:

Ασφάλιση οχημάτων του Δήμου.

Εισηγητής: Αντιδήμαρχος, κ. Μπάτσης Θεόδωρος

ΘΕΜΑ 8o:

Οικονομική ενίσχυση του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων Γενικού Λυκείου Παραμυθιάς.

ΘΕΜΑ 9o:

Έγκριση πρωτοκόλλων παραλαβής υπηρεσιών.

ΘΕΜΑ 10o:

Έγκριση διενέργειας προμήθειας με τίτλο: «Προμήθεια Σκυροδέματος – Ψυχρής Ασφάλτου», έτους 2018.

ΘΕΜΑ 11o:

Έγκριση εξόδων κίνησης αιρετών.

ΘΕΜΑ 12o:

Λήψη απόφασης για τη διακοπή κυκλοφορίας τμήματος δημοτικής  οδού, λόγω επικινδυνότητας.

Εισηγητής:  κ. Δήμαρχος

ΘΕΜΑ 13o:

Εκμίσθωση αγροτεμαχίων Δήμου Σουλίου.

Εισηγητής: Αντιδήμαρχος, κ. Ντούκα Βασιλική

ΘΕΜΑ 14o:

Ανάθεση σε ιδιώτη εργολάβο των υπηρεσιών με τίτλο: Καθαρισμό γραφείων παλαιού & νέου Δημαρχείου.

Εισηγητής: Αντιδήμαρχος, κ. Μπάτσης Θεόδωρος

ΘΕΜΑ 15o:

Κατανομή πιστώσεως 33.250,00 € για κάλυψη λειτουργικών αναγκών των σχολικών μονάδων.-

ΘΕΜΑ 16o:

Διαγραφή οφειλής τελών ύδρευσης.

Εισηγητής: Αντιδήμαρχος κ. Μπάτσης Θεόδωρος

ΘΕΜΑ 17o:

Έγκριση Εορταστικών  Εκδηλώσεων  25ης Μαρτίου.

Εισηγητής: Εντεταλμένος Δημοτικός Σύμβουλος, κ. Παππάς Παναγιώτης

ΘΕΜΑ 18o:

Έγκριση Πρωτοκόλλου Προσωρινής & Οριστικής παραλαβής του έργου: Υλοποίηση πράξης εφαρμογής Ο.Τ 75.

ΘΕΜΑ 19o:

ΈΓΚΡΙΣΗ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟΥ ΠΡΟΣΩΡΙΝΗΣ & ΟΡΙΣΤΙΚΗΣ  ΠΑΡΑΛΑΒΗΣ ΤΟΥ ΕΡΓΟΥ: «ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΔΙΚΤΥΟΥ ΥΔΡΕΥΣΗΣ Τ.Κ. ΚΑΡΒΟΥΝΑΡΙΟΥ» του Δήμου Σουλίου.

ΘΕΜΑ 20o:

ΈΓΚΡΙΣΗ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟΥ ΠΡΟΣΩΡΙΝΗΣ & ΟΡΙΣΤΙΚΗΣ  ΠΑΡΑΛΑΒΗΣ ΤΟΥ ΕΡΓΟΥ:ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟΙΧΙΩΝ ΑΝΤΙΣΤΗΡΙΞΗΣ Τ.Κ ΤΣΑΓΓΑΡΙΟΥ.

ΘΕΜΑ 21o:

ΈΓΚΡΙΣΗ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟΥ ΠΡΟΣΩΡΙΝΗΣ & ΟΡΙΣΤΙΚΗΣ  ΠΑΡΑΛΑΒΗΣ ΤΟΥ ΕΡΓΟΥ:ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΟΔΟΠΟΙΙΑ  Τ.Κ ΤΣΑΓΓΑΡΙΟΥ.

ΘΕΜΑ 22o:

ΈΓΚΡΙΣΗ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟΥ ΠΡΟΣΩΡΙΝΗΣ & ΟΡΙΣΤΙΚΗΣ  ΠΑΡΑΛΑΒΗΣ ΤΟΥ ΕΡΓΟΥ:ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΤΑΦΡΟΥ ΔΙΕΥΘΕΤΗΣΗΣ ΟΜΒΡΙΩΝ ΑΠΟ ΔΕΞΑΜΕΝΗ ΑΓΟΡΑΣΠΡΟΣ ΟΙΚΙΣΜΟ.

ΘΕΜΑ 23o:

Χορήγηση 1ης παράτασης του έργου: «ΔΙΕΥΘΕΤΗΣΗ ΥΔΑΤΩΝ Τ.Κ. ΚΑΡΥΩΤΙΟΥ» Δήμου Σουλίου».

ΘΕΜΑ 24o:

Σύσταση επιτροπής ΠΡΟΣΩΡΙΝΗΣ & ΟΡΙΣΤΙΚΗΣ  παραλαβής του έργου: *ΔΙΕΥΘΕΤΗΣΗ ΟΜΒΡΙΩΝ ΥΔΑΤΩΝ Δ.Ε. ΑΧΕΡΟΝΤΑ * .

ΘΕΜΑ 25o:

Σύσταση επιτροπής ΠΡΟΣΩΡΙΝΗΣ & ΟΡΙΣΤΙΚΗΣ  παραλαβής του έργου: *ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΗ ΠΡΟΑΥΛΙΟΥ ΧΩΡΟΥ Τ.Κ. ΣΕΒΑΣΤΟΥ * .

ΘΕΜΑ 26o:

Σύσταση επιτροπής ΠΡΟΣΩΡΙΝΗΣ & ΟΡΙΣΤΙΚΗΣ  παραλαβής του έργου: *ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΤΟΙΧΙΩΝ ΑΝΤΙΣΤΗΡΙΞΗΣ Δ.Ε. ΑΧΕΡΟΝΤΑ * .

ΘΕΜΑ 27o:

Σύσταση επιτροπής ΠΡΟΣΩΡΙΝΗΣ & ΟΡΙΣΤΙΚΗΣ  παραλαβής του έργου: *ΔΙΑΝΟΙΞΗ ΔΡΟΜΩΝ-ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΒΑΤΟΤΗΤΑΣ Τ.Κ. ΨΑΚΚΑΣ * .

ΘΕΜΑ 28o:

Σύσταση επιτροπής ΠΡΟΣΩΡΙΝΗΣ παραλαβής του έργου: *ΤΣΙΜΕΝΤΟΣΤΡΩΣΕΙΣ-ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΤΟΙΧΙΩΝ ΔΗΜΟΥ ΣΟΥΛΙΟΥ * .

Ο Πρόεδρος του Δημ. Συμβουλίου Σουλίου

Δημητρίου Δημήτριος