Κυριακή 5 Μαΐου 2024
ΔΗΜΟΣ ΣΟΥΛΙΟΥ/ΔΗΜΟΤΗΣ/Προσκλήσεις Δήμου ΣουλίουΑνακοινώσεις/Δημοτικό Συμβούλιο, Νέα/Πρόσκληση σε Τακτική Συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου Σουλίου στις 10 Οκτωβρίου 2018

08/10/2018 07:50

Σας παρακαλούμε να προσέλθετε σε τακτική συνεδρίαση στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Συμβουλίου Σουλίου (Δημαρχιακό Μέγαρο – οδός Κ. Καραμανλή 179 – Παραμυθιά) την 10η  Οκτωβρίου 2018, ημέρα Τετάρτη  και ώρα 19:00 με θέματα ημερήσιας Διάταξης:

ΘΕΜΑ 1o: Αναμόρφωση Ολοκληρωμένου Πλαισίου Δράσης(Ο.Π.Δ) του Ν.Π.Δ.Δ * ΑΡΩΓΗ*, Δήμου Σουλίου, οικ. έτους 2018. ( aριθμ. aπόφ  Ν.Π.Δ.Δ   32 /2018)

Εισηγητής: κ. Γώγος Ιωάννης, ως πρόεδρος το Ν.Π.Δ.Δ «ΑΡΩΓΗ»

ΘΕΜΑ 2o: Τροποποίηση   Προϋπολογισμού του Δήμου, οικ. έτους 2018

Εισηγητής: Αντιδήμαρχος, κ. Παππάς Παναγιώτης

ΘΕΜΑ 3o: Κατάργηση του Ν.Π.Δ.Δ «ΑΡΩΓΗ» του Δήμου Σουλίου.

ΘΕΜΑ 4o:

Ανάκληση της με αριθμό 273/2000 αποφάσεως του Δημοτικού Συμβουλίου του πρώην Δήμου Παραμυθιάς  με θέμα: «Διάθεση χώρου  προς την Δημοτική Επιχείρηση Παραμυθιάς  για την ανέγερση Σταθμού Υπεραστικών Λεωφορείων και Αναψυκτηρίου».

ΘΕΜΑ 5o:

Έγκριση τροποποίησης του υπ΄ αριθμ. 241/4-4-2016 μισθωτηρίου συμβολαίου- εξουσιοδότηση Δημάρχου για την υπογραφή του και έγκριση ή μη αιτήματος περί υπεκμίσθωσης ακινήτου

Εισηγητής: κ. Δήμαρχος

ΘΕΜΑ 6o: Εκμίσθωση έκτασης στην Τ. Κ Γλυκής, Δήμου Σουλίου.

Εισηγητής: Αντιδήμαρχος, κ. Πέτσιος Πέτρος

ΘΕΜΑ 7o: Έγκριση πρωτόκολλων παραλαβής υπηρεσιών.

Εισηγητής: Αντιδήμαρχος κ. Ντάγκας Ευάγγελος

ΘΕΜΑ 8o:

Έγκριση σύναψης διαδημοτικής συνεργασίας μεταξύ του Δήμου Σουλίου και του Δήμου Ηγουμενίτσας, για την υλοποίηση της ενταγμένης στο ΕΠΑΝΕΚ  2014-2020 πράξης «Κτίριο Βούλγαρη: Πολυχώρος Τέχνης, Ιστορίας, Πολιτισμού και Εκπαίδευσης».

Ο Πρόεδρος του Δημ. Συμβουλίου Σουλίου

Δημητρίου Δημήτριος