Πέμπτη 18 Απριλίου 2024
ΔΗΜΟΣ ΣΟΥΛΙΟΥ/ΔΗΜΟΤΗΣ/Ανακοινώσεις/Ανακοινώσεις, Νέα/Ορκωμοσία μονίμων υπαλλήλων στον Δήμο Σουλίου

Ορκωμοσία μονίμων υπαλλήλων στον Δήμο Σουλίου

31/05/2023 14:19

Πραγματοποιήθηκε εχθές, 30 Μαΐου 2023, στην αίθουσα του Δημοτικού Συμβουλίου, η ορκωμοσία  υπαλλήλων που εντάσσονται πλέον στο μόνιμο προσωπικό του Δήμου Σουλίου, του προγράμματος «Βοήθεια Στο Σπίτι», ενισχύοντας και σταθεροποιώντας τις κοινωνικές  δομές του Δήμου μας.

Παρουσία Δημάρχου Σουλίου, ορκίστηκαν 16 υπάλληλοι, με μόνιμη τοποθέτηση στη δομή που υπηρετούσαν για πάνω από είκοσι χρόνια, εξυπηρετώντας αποτελεσματικά, ευάλωτες κοινωνικά ομάδες του Δήμου μας, επιδεικνύοντας με καθημερινό ζήλο, την σπουδαία προσφορά προς τον συνάνθρωπο.

Οι μονιμοποιήσεις αυτές, αποτελούν δικαίωση των συμβασιούχων εργαζομένων αλλά και των ΟΤΑ, καθώς εκπληρώνουν ένα πάγιο και χρόνιο αίτημα του Δήμου μας.

Ευχόμαστε στις υπαλλήλους της δομής καλή θητεία, υγεία και δύναμη στη συνέχιση του πολύτιμου έργου τους, προσφέροντας πλέον τις υπηρεσίες τους απρόσκοπτα και  διασφαλίζοντας έτσι την ομαλή λειτουργία του Προγράμματος «Βοήθεια Στο Σπίτι».