Δευτέρα 29 Απριλίου 2024
ΔΗΜΟΣ ΣΟΥΛΙΟΥ/ΔΗΜΟΤΗΣ/Ανακοινώσεις/Ανακοινώσεις, Νέα/Με επιτυχία ολοκληρώθηκαν οι δράσεις του LET’S DO IT GREECE! στο Δήμο Σουλίου

Με επιτυχία ολοκληρώθηκαν οι δράσεις του LET’S DO IT GREECE! στο Δήμο Σουλίου

15/04/2024 12:10

Την Κυριακή 14 Απριλίου 2024 στα πλαίσια της Πανελλήνιας εθελοντικής δράσης «LET’S DO IT GREECE», τοπικές κοινότητες, σχολεία, εθελοντικές ομάδες, φορείς και σύλλογοι της περιοχής προχώρησαν σε δράσεις καθαρισμού και ευπρεπισμού  κοινόχρηστων χώρων   και δασών σε όλες τις περιοχές του Δήμου μας. Η συμμετοχή που ξεπέρασε κάθε προσδοκία (40 φορείς και εκατοντάδες εθελοντές) και η διάθεση προσφοράς ήταν εντυπωσιακή, κάτι που σημαίνει ότι η συντονισμένη δράση και η θέληση, μας φέρνει πιο κοντά στους στόχους της καμπάνιας. Ευχαριστούμε όλους τους Προέδρους και τα μέλη τοπικών κοινοτήτων, τους εκπαιδευτικούς και μαθητές όλων των βαθμίδων, τους Συλλόγους Γονέων και Κηδεμόνων, όλες τις εθελοντικές ομάδες, τους πολιτιστικούς συλλόγους και τον εμπορικό σύλλογο που συμμετείχαν και τους καλούμε να συνευρεθούμε όλοι μαζί σε παρόμοιες δράσεις που μεταλαμπαδεύουν κυρίως στα παιδιά μας και στη νέα γενιά το μήνυμα του εθελοντισμού και ενισχύουν τον σεβασμό όλων μας στην προστασία του δημόσιου χώρου και του περιβάλλοντος.