Κυριακή 28 Απριλίου 2024
ΔΗΜΟΣ ΣΟΥΛΙΟΥ/ΔΗΜΟΤΗΣ/Ανακοινώσεις/Πολιτιστικά - Εκδηλώσεις/Εκδήλωση Κέντρων Δημιουργικής Απασχόλησης Παιδιών

Εκδήλωση Κέντρων Δημιουργικής Απασχόλησης Παιδιών

20/06/2014 11:54

Με μεγάλη επιτυχία και συμμετοχή πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Τετάρτης 18 Ιουνίου στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων ΄Καρκαμίσι΄ στην Παραμυθιά, η καλοκαιρινή εκδήλωση του Κέντρου Δημιουργικής Απασχόλησης Παιδιών – Κ.Δ.Α.Π. Ν.Π.Δ.Δ. ΑΡΩΓΗ Δήμου Σουλίου.

Η εκδήλωση ξεκίνησε με το τμήμα του παιδικού αερόμπικ των ΚΔΑΠ Ξηρολόφου και Κρυσταλλοπηγής, συνέχισε με το τμήμα της φιλαρμονικής των ΚΔΑΠ Ξηρολόφου και Αχέροντα και ολοκληρώθηκε με το τμήμα του μοντέρνου χορού των ΚΔΑΠ Αχέροντα και Κρυσταλλοπηγή.

Στο σύντομο χαιρετισμό της, η Δήμαρχος Σουλίου κα. Σταυρούλα Μπραΐμη – Μπότση ευχαρίστησε τους γονείς, που για μια ακόμη φορά στήριξαν την προσπάθεια της δημοτικής αρχής με την συμμετοχή τους στο προγράμματος της Ε.Ε.Τ.Α.Α «Εναρμόνιση Οικογενειακής και Επαγγελματικής Ζωής» και τόνισε την αναγκαιότητα συνέχισής του. Παράλληλα αναφέρθηκε στις προσπάθειες που καταβάλλονται για την εξασφάλιση της χρηματοδότησης προκειμένου την επόμενη περίοδο 2014-2015 να ενταχθούν περισσότερα νήπια και παιδιά ηλικίας 5-12 στις δομές των παιδικών και των ΚΔΑΠ που λειτουργούν στο Δήμο Σουλίου.

Ευχαριστούμε τους εκπαιδευτικούς για την προσπάθεια που κατέβαλαν όλη την χρονιά, τους μικρούς μας φίλους που συμμετείχαν ενεργά και τους γονείς, που για μια ακόμη φορά στήριξαν το εγχείρημα της δημοτικής αρχής για τη λειτουργία των ΚΔΑΠ και τους καλούμε να συμμετέχουν το ίδιο ενεργά και την επόμενη περίοδο.

Οι εγγραφές για την νέα χρονιά θα πραγματοποιηθούν από τα μέσα έως και το τέλος Ιουλίου. Για περισσότερες πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι γονείς θα πρέπει να απευθύνονται στα τηλέφωνα του Δήμου 2666360100 & 2666360127 (Υπεύθυνη κα. Παππά Λαμπρίνα).