Παρασκευή 3 Μαΐου 2024
ΔΗΜΟΣ ΣΟΥΛΙΟΥ/ΔΗΜΟΤΗΣ/Ανακοινώσεις/Νέα/Ευχαριστήριο προς τον Εκ. Σύλλογο Προδρομίου

Ευχαριστήριο προς τον Εκ. Σύλλογο Προδρομίου

11/04/2013 00:00

Αγαπητέ Πρόεδρε,

εκ μέρους της δημοτικής αρχής, των κατοίκων και φορέων του Δήμου Σουλίου, σας ευχαριστούμε θερμά για την εθελοντική πρωτοβουλία και ενέργεια που ανέλαβε ο σύλλογός σας, να συγκεντρώσει τρόφιμα και να τα παραδώσει στο κοινωνικό μας παντοπωλείο. Τα είδη αυτά θα διανεμηθούν από το Δήμο μας στις οικογένειες και άτομα που στην Ελλάδα της οικονομικής κρίσης και ανέχειας, αντιμετωπίζουν προβλήματα επιβίωσης και έχουν απόλυτη ανάγκη από τη βοήθειά μας.

Επιβεβαιώσατε, για μια ακόμη φορά, πως ο σύλλογός σας πέρα από την αναγνωρισμένη προσπάθεια και το σημαντικό έργο που επιτελεί στη διατήρηση και συνέχιση της πολιτιστικής μας κληρονομιάς και παράδοσης, έμπρακτα απέδειξε την ευαισθησία, την προσφορά, την αλληλεγγύη και τον κοινωνικό του ρόλο στα πράγματα της περιοχής μας.

Ευελπιστούμε η πράξη σας να αποτελέσει παράδειγμα προς μίμηση και για άλλους φορείς και συμπολίτες μας, ώστε να στηρίξουν και να βοηθήσουν την εθελοντική προσπάθεια και εγχείρημα το κοινωνικό μας παντοπωλείο να συνεχίσει να λειτουργεί απρόσκοπτα και χωρίς προβλήματα.

Τις ευχαριστίες μας, παρακαλώ να μεταφέρετε προσωπικά, σε όλα τα μέλη του συλλόγου σας, καθώς και σε οποιοδήποτε κάτοικο του χωριού σας που συνεισέφερε στη συγκέντρωση τροφίμων.

Παραμυθιά 11/4/2013

Η Δήμαρχος Σουλίου