Τετάρτη 8 Μαΐου 2024
ΔΗΜΟΣ ΣΟΥΛΙΟΥ/ΔΗΜΟΤΗΣ/Ανακοινώσεις/Ανακοινώσεις, Νέα/Διευκρίνιση – διόρθωση ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ ΑΡΙΘ 2073/2020 ΣΥΝΟΠΤΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ Προμήθεια τροφίμων Δήμου Σουλίου, ΝΠΔΔ (Αρωγή) και των Σχολικών Επιτροπών Α/θμιας και Β/θμιας

03/03/2020 13:20

Σας ενημερώνουμε ότι στην Διακήρυξη του  Διαγωνισμού  για την Προμήθεια  τροφίμων Δήμου Σουλίου, ΝΠΔΔ (Αρωγή) και των Σχολικών Επιτροπών Α/θμιας και Β/θμιας»  με 2073/21-02-2020 με καταλυτική ημερομηνία υποβολής προσφορών από τους ενδιαφερόμενους , την 04η /03/2020, ημέρα Τετάρτη  και ώρα 11:00 π.μ. ότι:

Εκ. παραδρομής στη Συνοπτική Περιγραφή φυσικού και οικονομικού αντικειμένου της σύμβασης.

Δεν αναφέρθηκαν τα εξής:

α) Με ποσοστό έκπτωσης επί τοις εκατό (%), επί της εκάστοτε διαμορφούμενης και πιστοποιούμενης μέσης λιανικής τιμής πώλησης  του είδους κατά την ημέρα παράδοσης, σύμφωνα με τα δελτία πιστοποίησης τιμών της Περιφέρειας Ηπείρου (Π.Ε. Θεσπρωτίας), για τα είδη που προβλέπεται σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία ( είδη οπωροπωλείου Δ.Ε Παραμυθιάς, είδη κρεοπωλείου Δ.Ε. Παραμυθιάς, είδη ιχθυοπωλείου Δ.Ε. Παραμυθιάς, είδη οπωροπωλείου Δ.Ε. Αχέροντα, είδη κρεοπωλείου Δ.Ε Αχέροντα, είδη ιχθυοπωλείου Δ.Ε Αχέροντα)

β) με τιμές μονάδας κατ΄είδος για τα υπόλοιπα είδη, συμπεριλαμβανομένου του γάλακτος.

Προσφορές υποβάλλονται για το σύνολο της ποσότητας όπως αυτή αναφέρεται στην μελέτη του Δήμου. Σε κάθε περίπτωση οι τιμές δεν είναι δυνατόν να υπερβαίνουν κατά είδος τον ενδεικτικό προϋπολογισμό της συνταχθείσας Μελέτης.

Κατά την συμπλήρωση των εντύπων οικονομικών προσφορών που αφορούν την παράγραφο (α) θα πρέπει να γίνει με ποσοστό έκπτωσης.

Ο Δήμαρχος

Ιωάννης Σπ. Καραγιάννης