Πέμπτη 16 Μαΐου 2024
ΔΗΜΟΣ ΣΟΥΛΙΟΥ/ΔΗΜΟΤΗΣ/Ανακοινώσεις/Πολιτιστικά - Εκδηλώσεις/Δελτίο Τύπου για Παγκόσμια Ημέρα της Γυναίκας

Δελτίο Τύπου για Παγκόσμια Ημέρα της Γυναίκας

13/03/2013 00:00

Την Παρασκευή 8 Ματίου γιορτάστηκε με απόλυτη επιτυχία η «Παγκόσμια Ημέρα της Γυναίκας» στο Δήμο Σουλίου. Πάνω από 350 γυναίκες παραβρέθηκαν στην εκδήλωση που πραγματοποιήθηκε στο ‘Στάδιο Παλλάς' και τα έσοδα δόθηκαν όπως κάθε χρόνο στο σύλλογο ΦΛΟΓΑ.
Η Δήμαρχος Σουλίου κ. Σταυρούλα Μπραΐμη – Μπότση στην ομιλία της τόνισε την πολυδιάστατη προσωπικότητα της γυναίκας και την ανάγκη στήριξης από τις γυναίκες στη σημερινή δύσκολη εποχή της οικογένειας και της κοινωνίας.
Στην εκδήλωση συμμετείχαν εκπρόσωποι των πολιτιστικών συλλόγων Προδρομίου, Ξηρολόφου, Αμπελιάς, Ραχουλίου, ο συνεταιρισμός γυναικών «Οι Σουλιώτισσες» που προσέφεραν γλυκά, εδέσματα και τσίπουρο. Επίσης την εκδήλωση στήριξαν και το γυναικείο χορευτικό τμήμα του ΚΑΠΗ με παραδοσιακούς χορούς. Ακολούθησε γλέντι με ζωντανή μουσική.