Σάββατο 27 Απριλίου 2024
ΔΗΜΟΣ ΣΟΥΛΙΟΥ/ΔΗΜΟΤΗΣ/ΑνακοινώσειςΠροσκλήσεις Δήμου Σουλίου/Ανακοινώσεις, Νέα, Οικονομική Επιτροπή/Πρόσκληση σύγκλησης Οικονομικής Επιτροπής σε τακτική συνεδρίαση στις 25 Ιουλίου 2022 (ME ΤΗΛΕΔΙΑΣΚΕΨΗ)

21/07/2022 13:50

Παρακαλούμε να συμμετάσχετε σε τακτική συνεδρίαση , που θα διεξαχθεί ME ΤΗΛΕΔΙΑΣΚΕΨΗ, στις 25 Ιουλίου 2022, ημέρα ΔΕΥΤΕΡΑ και ώρα 9.00΄, για συζήτηση και λήψη απόφασης στα παρακάτω θέματα της ημερήσιας διάταξης :

1. Κατάρτιση σχεδίου αναμόρφωσης προϋπολογισμού Δήμου Σουλίου, οικ. έτους 2022.
  2. Σύνταξη Έκθεσης Β ́ Τριμήνου για την υλοποίηση του προϋπ/σμού οικ. έτους 2022.
  3. Έγκριση πρόσληψης προσωπικού με σχέση εργασίας ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου για την κάλυψη αναγκών καθαριότητας Σχολικών Μονάδων του Δήμου Σουλίου (Διδακτικό Έτος 2022-2023).
  4. Έγκριση σύναψης προγραμματικής σύμβασης για υλοποίηση της πράξης: «ΔΟΚΙΜΑΣΤΙΚΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΣΤΑΘΜΟΥ ΜΕΤΑΦΟΡΤΩΣΗΣ ΑΠΟΡΡΙΜΜΑΤΩΝ (ΣΜΑ) ΗΓΟΥΜΕΝΙΤΣΑΣ».
  5. Κατάρτιση όρων ανοικτού ηλεκτρονικού διαγωνισμού του έργου με τίτλο: “Αναβάθμιση υφιστάμενων οδών πρόσβασης σε γεωργικές/κτηνοτροφικές εκμεταλλεύσεις Δήμου Σουλίου” και συγκρότηση επιτροπής διενέργειας του διαγωνισμού.
  6. Χορήγηση 2ης παράτασης του έργου : «ΑΝΤΙΠΛΗΜΜΥΡΙΚΗ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ- ΔΙΕΥΘΕΤΗΣΗ ΟΜΒΡΙΩΝ ΥΔΑΤΩΝ Δ.Ε ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΣ».
  1. Χορήγηση 10ης παράτασης του έργου: «ΜΕΤΑΤΟΠΙΣΗ ΑΓΩΓΩΝ ΠΑΝΤΟΡΟΪΚΟΥ ΔΙΚΤΥΟΥ  ΠΟΛΗΣ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΣ » .
  1. Έγκριση 1ου Α.Π του έργου : « ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟΙΧΟΥ ΑΝΤΙΣΤΗΡΙΞΗΣ ΣΤΟ Κ.Υ  ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΣ» Δήμου Σουλίου.

Ο Δήμαρχος , ως Πρόεδρος της Ο.Ε

ΙΩΑΝΝΗΣ ΣΠ. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ