Σάββατο 27 Απριλίου 2024
ΔΗΜΟΣ ΣΟΥΛΙΟΥ/ΔΗΜΟΤΗΣ/ΑνακοινώσειςΠροσκλήσεις Δήμου Σουλίου/Ανακοινώσεις, Νέα, Οικονομική Επιτροπή/Πρόσκληση σύγκλησης Οικονομικής Επιτροπής σε κατεπείγουσα συνεδρίαση (Με τηλεδιάσκεψη)

16/12/2020 18:36

Παρακαλούμε να συμμετάσχετε   σε κατεπείγουσα συνεδρίαση ,  που θα διεξαχθεί  με τηλεδιάσκεψη  στις  17   Δεκεμβρίου   2020, ημέρα  Πέμπτη και ώρα  9.00΄,  για συζήτηση και λήψη απόφασης στο παρακάτω θέμα της ημερήσιας διάταξης :

1.Λήψη απόφασης περί έγκρισης πρόσληψης προσωπικού ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 74 του ν. 4745/2020 (Φ.Ε.Κ. Α΄214) για την κάλυψη αναγκών καθαριότητας, για την αντιμετώπιση του κορωνοϊού COVID-19 από τους Οργανισμούς Τοπικής Αυτοδιοίκησης (Ο.Τ.Α.).

• Το κετεπείγον της  συνεδρίασης  συνίσταται  στο γεγονός ότι  λόγω covid-19 και άμεσης  ανάγκης λήψεως προληπτικών – κατασταλτικών μέτρων λόγω σοβαρής απειλής της δημόσιας υγείας  ,   απαιτείται  η στελέχωση με προσωπικό  της υπηρεσίας καθαριότητας  για την  αποκομιδή  απορριμμάτων του Δήμου και πρέπει άμεσα  να προχωρήσει η διαδικασία  πρόσληψης.

Ο Δήμαρχος , ως Πρόεδρος της Ο.Ε

ΙΩΑΝΝΗΣ   ΣΠ. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ