9 oC
Παρασκευή 26 Απριλίου 2024
ΔΗΜΟΣ ΣΟΥΛΙΟΥ/ΔΗΜΟΤΗΣ/Προσκλήσεις Δήμου Σουλίου/Ανακοινώσεις, Δημοτικό Συμβούλιο/Πρόσκληση σε Τακτική Συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου Σουλίου στις 27 Φεβρουαρίου 2018

26/02/2018 13:33

Ύστερα από αίτηση του συνόλου των Συμβούλων της μειοψηφίας και σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 67 παραγ. 2 του Ν. 3852/2010, σας παρακαλούμε να προσέλθετε σε τακτική συνεδρίαση στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Συμβουλίου Σουλίου (Δημαρχιακό Μέγαρο – οδός Κ. Καραμανλή 179 – Παραμυθιά) την 27η  Φεβρουαρίου   2018, ημέρα Τρίτη και ώρα 19:00,  με θέματα ημερήσιας Διάταξης:

ΘΕΜΑ 1o:

Ενημέρωση για την πορεία και την κατάσταση και τα προβλήματα που ανέκυψαν από το έργο Αποχέτευσης Παραμυθιάς – Καρυωτίου και λήψη απόφασης για ενέργειες και χειρισμούς για την αντιμετώπιση αυτών,  επ΄ ωφελεία του Δήμου Σουλίου και των δημοτών.

Εισηγητής: κ. Δήμαρχος.

ΘΕΜΑ 2o:

Ενημέρωση για την κατάσταση ΒΙΟΠΑΘΕ Α.Ε στο οποίο πλειοψηφικός εταίρος είναι Ο ΔΗΜΟΣ ΣΟΥΛΙΟΥ και λήψη απόφασης για την προώθηση και επίλυση των θεμάτων και προβλημάτων που υφίστανται και εκκρεμούν σε αυτό.

Εισηγητής: κ. Δήμαρχος.

Ο Πρόεδρος του Δημ. Συμβουλίου Σουλίου