9 oC
Παρασκευή 26 Απριλίου 2024

Πρόσκληση σε 2 Συνεδριάσεις του Δ.Σ του Δήμου Σουλίου

13/11/2020 11:04

Καλούμε τα μέλη του Δημοτικού Συμβουλίου σε  τακτική Συνεδρίαση με τηλεδιάσκεψη την  Δευτέρα   16 Νοεμβρίου 2020  και ώρα  18:00 για το παρακάτω θέμα:

ΘΕΜΑ 1.
Έγκριση Απολογισμού – Ισολογισμού και αποτελεσμάτων χρήσης του Δήμου Σουλίου, οικονομικού έτους  2019.

Εισηγητής: κ. Δήμαρχος,

Καλούμε τα μέλη του Δημοτικού Συμβουλίου σε  τακτική Συνεδρίαση με τηλεδιάσκεψη την  Δευτέρα   16 Νοεμβρίου 2020  και ώρα  19:00 για τα παρακάτω θέματα:

ΘΕΜΑ 1o: Τροποποίηση προϋπολογισμού και Τεχνικού Προγράμματος  Δήμου Σουλίου, οικ. έτους 2020.

Εισηγητής: Αντιδήμαρχος, κ. Μπέλλος Θεοφάνης

ΘΕΜΑ  2o:  Έκθεση εσόδων – εξόδων Γ΄ Τριμήνου για τον έλεγχο υλοποίησης προϋπολογισμού, οικονομικού έτους  2020.

Εισηγητής: Αντιδήμαρχος, κ. Μπέλλος Θεοφάνης

ΘΕΜΑ 3o: Δωρεά παραχώρηση 56 τάμπλετ για χρήση από τους μαθητές των σχολικών μονάδων της δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης του Δήμου Σουλίου.

Εισηγητής: Αντήμαρχος, κ. Δημητρίου Φώτιος.

ΘΕΜΑ 4o: Περί παραχώρησης της αίθουσας Δημοτικού Καταστήματος ( πρώην κοινοτικό γραφείο) Κοινότητας Νεοχωρίου στον Τ.Ο.Ε.Β Νεοχωρίου.

Εισηγητής: Αντήμαρχος, κ. Στεφάνου Κωνσταντίνος.

ΘΕΜΑ 5o: Έγκριση σχεδίου αντιμετώπισης εκτάκτων αναγκών και άμεση/βραχεία διαχείριση των συνεπειών από εκδήλωση σεισμών του Δήμου Σουλίου.

Εισηγητής: κ. Δήμαρχος

ΘΕΜΑ 6o: Έγκριση σχεδίου αντιμετώπισης εκτάκτων αναγκών εξ΄ αιτίας δασικών πυρκαγιών με την κωδική ονομασία « ΙΟΛΑΟΣ» του Δήμου Σουλίου.

Εισηγητής: κ. Δήμαρχος

ΘΕΜΑ 7o: Έγκριση σχεδίου αντιμετώπισης εκτάκτων αναγκών και άμεση/βραχεία διαχείριση των συνεπειών από εκδήλωση Πλημμυρικών  φαινομένων του Δήμου Σουλίου.

Ο Πρόεδρος του Δημ. Συμβουλίου Σουλίου

Παππάς Κωνσταντίνος