Τετάρτη 17 Ιουλίου 2024
ΔΗΜΟΣ ΣΟΥΛΙΟΥ/ΔΗΜΟΤΗΣ/Ανακοινώσεις/Ανακοινώσεις, Νέα/Διακοπές ηλεκτροδότησης λόγω εργασιών

Διακοπές ηλεκτροδότησης λόγω εργασιών

17/07/2024 09:13

Σας ενημερώνουμε ότι την Πέμπτη 18/07/2024 από ώρα 00.00 πμ έως και 07.00 πμ θα πραγματοποιηθεί γενική διακοπή του Υ/Σ ΥΤ/ΜΤ ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ για την εκτέλεση εργασιών του Διαχειριστή Συστήματος Μεταφοράς Ηλεκτρικής Ενέργειας (ΑΔΜΗΕ Α.Ε)  για τη σύνδεση στο Σύστημα του νέου ιδιωτικού Υ/Σ ΥΤ/ΜΤ.

Οι εργασίες θα επηρεάσουν την ομαλή λειτουργία εγκαταστάσεων Δικτύου και ως εκ τούτου είναι ενδεχόμενο να παρουσιαστούν  διακοπές ηλεκτροδότησης στους οικισμούς Μηλοκοκιά, Παλαιόκαστρο, Καταβόθρα, Μαργαρίτι, Ελευθέρι, Λιβαδάρι, Πυργί, Καλοδίκι, Μορφάτι, Σπαθαράτι του Δήμου Ηγουμενίτσας, σε όλους τους οικισμούς του Δήμου Σουλίου της Π.Ε Θεσπρωτίας και στους οικισμούς Αγία Κυριακή, Λίχνος, Πάργα, Ανθούσα, Τρίκορφο, Αγιά του Δήμου Πάργας της Π.Ε. Πρέβεζας κατά τη διάρκεια των προγραμματισμένων εργασιών.

Ολική διακοπή θα πραγματοποιηθεί στα αντλιοστάσια ΤΟΕΒ Γλυκής από Τετάρτη 17/7/2024 και ώρα 22:00 μμ έως Πέμπτη 18/7/2024 και ώρα 7:00 πμ.

Η επαναφορά ηλεκτροδότησης θα γίνει χωρίς προειδοποίηση και μπορεί να γίνει και πριν από την αναφερόμενη ώρα, γι’ αυτό λοιπόν οι εγκαταστάσεις και τα δίκτυα θα πρέπει να θεωρούνται ότι βρίσκονται συνέχεια υπό τάση.

Για λόγους ασφαλείας, απαγορεύεται η προσέγγιση στους αγωγούς ή σε άλλα στοιχεία του δικτύου, έστω και αν βρίσκονται στο έδαφος.

Για τυχόν άλλες πληροφορίες μπορείτε να μεταβείτε στον ιστότοπο www.deddie.gr

Από την ΔΕΔΔΗΕ Α.Ε.