Τρίτη 16 Ιουλίου 2024
ΔΗΜΟΣ ΣΟΥΛΙΟΥ/ΔΗΜΟΤΗΣ/Προσκλήσεις Δήμου ΣουλίουΑνακοινώσεις/Ανακοινώσεις, Δημοτικό Συμβούλιο, Νέα/Πρόσκληση σε τακτική συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου στις 19 Ιουνίου 2024

Πρόσκληση σε τακτική συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου στις 19 Ιουνίου 2024

17/06/2024 07:26

Παρακαλούμε να προσέλθετε σε τακτική συνεδρίαση που θα διεξαχθεί στην αίθουσα συνεδριάσεων του δημοτικού συμβουλίου Σουλίου (Δημαρχιακό Μέγαρο – οδός Κ. Καραμανλή 179 – Παραμυθιά) στις 19 Ιουνίου 2024, ημέρα Τετάρτη και ώρα 19:30,για συζήτηση και λήψη αποφάσεων στα παρακάτω θέματα ημερήσιας διάταξης:

ΘΕΜΑ 1ο Αναμόρφωση προϋπολογισμού του Δήμου Σουλίου, οικ. έτους 2024

Εισηγητής: Δήμαρχος κ. Ντάνης Αθανάσιος

ΘΕΜΑ 2ο Έγκριση Σχεδίου αντιμετώπισης έκτακτων αναγκών και άμεση/βραχεία διαχείριση των συνεπειών από εκδήλωση πλημμυρικών φαινομένων του Δήμου Σουλίου, σύμφωνα με τα οριζόμενα στο Γενικό Σχέδιο Πολιτικής Προστασίας με την κωδική ονομασία «ΔΑΡΔΑΝΟΣ 2»

ΘΕΜΑ 3ο Tροποποίηση του Οργανισμού Εσωτερικής Υπηρεσίας (Ο.Ε.Υ) Δήμου Σουλίου

Εισηγητής: Δήμαρχος κ. Ντάνης Αθανάσιος

ΘΕΜΑ 4ο Περί εκμίσθωσης θέσεων στο υπ’ αριθμ. 21 τεμάχιο αγροκτήματος Γλυκής στις όχθες του ποταμού Αχέροντα

Εισηγητής: Δήμαρχος κ. Ντάνης Αθανάσιος

ΘΕΜΑ 5ο Έγκριση συμφώνου συνεργασίας για την πραγματοποίηση πολιτιστικού φεστιβάλ

Εισηγητής: Δήμαρχος κ. Ντάνης Αθανάσιος

ΘΕΜΑ 6ο Έγκριση Κανονισμού Λειτουργίας του Προγράμματος «ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ» Δήμου Σουλίου

Εισηγητής: Αντιδήμαρχος κ. Φίλη Πασχάλη Αντιγόνη Βασιλική

ΘΕΜΑ 7ο Περί τοποθέτησης προτομής στον ιστορικό χώρο του Σουλίου

Εισηγητής: Εντεταλμένος Δ.Σ κ. Μπάλλας Φώτιος

ΘΕΜΑ 8ο Πρόταση για την αναβάθμιση του Πυροσβεστικού κλιμακίου Παραμυθιάς σε Πυροσβεστική Υπηρεσία

Εισηγητής: Πρόεδρος Δ.Σ κ. Οικονόμου Θωμάς

Ο Πρόεδρος του Δημ. Συμβουλίου Σουλίου