Τρίτη 30 Ιουλίου 2024
ΔΗΜΟΣ ΣΟΥΛΙΟΥ/ΔΗΜΟΤΗΣ/Ανακοινώσεις/Ανακοινώσεις, Νέα/ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥ ΔΗΜΑΡΧΟΥ ΣΟΥΛΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗ ΣΠ. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ ΣΤΗΝ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΠΑΡΑΙΤΗΣΗΣ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΗ ΚΑΛΟΓΗΡΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΑΞΙΩΜΑ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΟΥ ΔΗΜΟΥ ΣΟΥΛΙΟΥ

23/12/2022 16:36

Αγαπητέ Βασίλη,

Θα ήθελα κι εγώ με τη σειρά μου να σε ευχαριστήσω για τη συμμετοχή σου στο συνδυασμό μας και τη βοήθεια που προσέφερες κατά την προεκλογική περίοδο αρχικά, αλλά και για τη άριστη και αποτελεσματική συνεργασία μας σε όλο το διάστημα της έως τώρα θητείας σου από τη θέση του Δημοτικού Συμβούλου καθώς και από οποιαδήποτε άλλη θέση ευθύνης σου ανατέθηκε.

Μετά λύπης μου αποδέχομαι την παραίτησή σου, αντιλαμβάνομαι όμως ότι μια τόσο σοβαρή απόφαση, για έναν άνθρωπο που υπηρέτησε το Δήμο με τον καλύτερο δυνατό τρόπο τα τελευταία οχτώ χρόνια, δεν μπορεί παρά να απορρέει από έναν εξίσου σοβαρό λόγο. Με αυτό σαν δεδομένο, δεν έχω παρά να σου ευχηθώ τα καλύτερα για τη συνέχεια, με προσωπική και οικογενειακή ευημερία.

Με εκτίμηση,

Ο Δήμαρχος Σουλίου