Σάββατο 3 Αυγούστου 2024
ΔΗΜΟΣ ΣΟΥΛΙΟΥ/ΔΗΜΟΤΗΣ/Ανακοινώσεις/Ανακοινώσεις, Νέα/Παύση Ανταποκριτών ΟΓΑ – e-ΕΦΚΑ του Δήμου Σουλίου

Παύση Ανταποκριτών ΟΓΑ – e-ΕΦΚΑ του Δήμου Σουλίου

09/02/2021 13:56

Ο Δήμος Σουλίου ενημερώνει τους δημότες του, πως σύμφωνα με την αρ. πρωτ. 17915/19-1-2021 απόφαση του Υποδιοικητή του e-ΕΦΚΑ, παύεται η άσκηση των αρμοδιοτήτων των Ανταποκριτών ΟΓΑ – e-ΕΦΚΑ του Δήμου Σουλίου σε θέματα ασφάλισης, συνταξιοδότησης και παροχών των ασφαλισμένων.

Η παύση τους οφείλεται στην έναρξη της παραγωγικής λειτουργίας της Τοπικής Διεύθυνσης Θεσπρωτίας, με έδρα την Ηγουμενίτσα, στην οποία οι ασφαλισμένοι από εδώ και στο εξής θα απευθύνονται εκεί.

Η Δημοτική Αρχή, ευχαριστεί όλους τους Ανταποκριτές ΟΓΑ – e-ΕΦΚΑ του Δήμου Σουλίου, οι οποίοι μέχρι πρότινος συνέβαλαν στην άμεση εξυπηρέτηση των ασφαλισμένων και συνταξιούχων πρώην ΟΓΑ.

Στοιχεία επικοινωνίας νέας Διεύθυνσης e-ΕΦΚΑ:

Τηλ: 26665 0 24109

e-mail: tdthespr@efka.gov.gr