Τετάρτη 17 Ιουλίου 2024
ΔΗΜΟΣ ΣΟΥΛΙΟΥ/ΔΗΜΟΤΗΣ/ΑνακοινώσειςΠροσκλήσεις Δήμου Σουλίου/Ανακοινώσεις, Νέα, Οικονομική Επιτροπή/Πρόσκληση σύγκλησης Οικονομικής Επιτροπής σε τακτική συνεδρίαση στις 28 Μαΐου 2021(τηλεδιάσκεψη)

25/05/2021 08:38

Παρακαλούμε να συμμετάσχετε σε τακτική συνεδρίαση , που θα διεξαχθεί με  τηλεδιάσκεψη, στις 28 Μαΐου 2021, ημέρα  Παρασκευή  και ώρα 09.00΄, για συζήτηση και λήψη απόφασης στα παρακάτω θέματα της ημερήσιας διάταξης :

• Έγκριση πρακτικού Επιτροπής Διερεύνησης Τιμών στο πλαίσιο υλοποίησης της πράξης «Συντήρηση, επισκευή και διαμόρφωση ανοιχτών αθλητικών εγκαταστάσεων και αύλειων χώρων σχολείων του Δήμου Σουλίου» στο χρηματοδοτικό Πρόγραμμα Ανάπτυξης και Αλληλεγγύης για την Τοπική Αυτοδιοίκηση «ΑΝΤΩΝΗΣ ΤΡΙΤΣΗΣ», στα πλαίσια της Πρόσκλησης ΑΤ10 στον άξονα προτεραιότητας: «Παιδεία, Πολιτισμός, Τουρισμός και Αθλητισμός», με τίτλο: «Συντήρηση δημοτικών ανοιχτών αθλητικών χώρων, σχολικών μονάδων, προσβασιμότητα ΑμΕΑ».
  • Έγκριση της υπ. αριθμ. 37/2021 μελέτης και απόφαση υποβολής πρότασης χρηματοδότησης της πράξης με τίτλο: «ΗΛΕΚΤΡΟΚΙΝΗΣΗ ΣΤΟ ΔΗΜΟ ΣΟΥΛΙΟΥ» στο χρηματοδοτικό Πρόγραμμα Ανάπτυξης και Αλληλεγγύης για την Τοπική Αυτοδιοίκηση «ΑΝΤΩΝΗΣ ΤΡΙΤΣΗΣ», στα πλαίσια της Πρόσκλησης ΑΤ12 στον άξονα προτεραιότητας: «ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ», με τίτλο: «Δράσεις Ηλεκτροκίνησης στους Δήμους».
  • Απόφαση αποδοχής των όρων συμμετοχής της υπ. αριθ. πρωτ. 14578/24-07-2020 Πρόσκλησης AT11 στο χρηματοδοτικό Πρόγραμμα Ανάπτυξης και Αλληλεγγύης για την Τοπική Αυτοδιοίκηση «ΑΝΤΩΝΗΣ ΤΡΙΤΣΗΣ», με τίτλο «Δράσεις για υποδομές που χρήζουν αντισεισμικής προστασίας (προσεισμικός έλεγχος)» στα πλαίσια του άξονα προτεραιότητας «Ποιότητα ζωής και εύρυθμη λειτουργία των πόλεων, της υπαίθρου και των οικισμών», και απόφαση υποβολής της αίτησης χρηματοδότησης του Δήμου Σουλίου με τίτλο πράξης: «Αντισεισμικές παρεμβάσεις δημοσίων σχολείων & δημοτικών κτιρίων του Δήμου Σουλίου».
  • Έγκριση της υπ. αριθμ. 38/2021 μελέτης και απόφαση υποβολής πρότασης χρηματοδότησης της πράξης με τίτλο: «Συντήρηση, επισκευή και διαμόρφωση ανοιχτών αθλητικών εγκαταστάσεων και αύλειων χώρων σχολείων του Δήμου Σουλίου» στο χρηματοδοτικό Πρόγραμμα Ανάπτυξης και Αλληλεγγύης για την Τοπική Αυτοδιοίκηση «ΑΝΤΩΝΗΣ ΤΡΙΤΣΗΣ», στα πλαίσια της Πρόσκλησης ΑΤ10 στον άξονα προτεραιότητας: «Παιδεία, Πολιτισμός, Τουρισμός και Αθλητισμός», με τίτλο: «Συντήρηση δημοτικών ανοιχτών αθλητικών χώρων, σχολικών μονάδων, προσβασιμότητα ΑμΕΑ».
  • Προτεραιοποίηση προτάσεων χρηματοδότησης του Δήμου Σουλίου στο πρόγραμμα «ΑΝΤΩΝΗΣ ΤΡΙΤΣΗΣ» ,βάσει του υπ. αριθμ. πρωτ. 298/20-04-2021 εγγράφου της Ειδικής Υπηρεσίας Διαχείρισης και Εφαρμογής του Υπουργείου Εσωτερικών (ΕΥΔΕ ΥΠΕΣ).
  • Χορήγηση 1ης παράτασης της προμήθειας με τίτλο: «Προμήθεια μηχανημάτων έργου, οχημάτων ή και συνοδευτικού εξοπλισμού του Δήμου Σουλίου», ΤΜΗΜΑ Β : «ΗΜΙΦΟΡΤΗΓΟ–ΗΜΙΚΑΜΠΙΝΟ».
  • Χορήγηση 1ης παράτασης της προμήθειας με τίτλο: «Προμήθεια μηχανημάτων έργου, οχημάτων ή και συνοδευτικού εξοπλισμού του Δήμου Σουλίου», ΤΜΗΜΑ Γ : ΑΛΑΤΟΔΙΑΝΟΜΕΑΣ».
  • Χορήγηση 1ης παράτασης της προμήθειας με τίτλο : «Προμήθεια –τοποθέτηση δαπέδου για τα κλειστά γυμναστήρια Γαρδικίου και Λυκείου Παραμυθιάς» .
  • Χορήγηση 1ης παράτασης της  μελέτης με  τίτλο: «Ενίσχυση ύδρευσης Γλυκής –Αντικατάσταση εσωτερικού δικτύου ύδρευσης οικισμού Μανδροτόπου κοινότητας Σκανδάλου Δήμου Σουλίου».
  • Χορήγηση 1ης παράτασης του έργου:         «Διεύρυνση – σωλήνωση γεώτρησης Τ.Κ Καλλιθέας Δήμου Σουλίου».
  • Χορήγηση 6ης παράτασης του έργου: «ΜΕΤΑΤΟΠΙΣΗ ΑΓΩΓΩΝ ΠΑΝΤΟΡΟΪΚΟΥ ΔΙΚΤΥΟΥ ΠΟΛΗΣ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΣ» .
  • Έγκριση μετακίνησης εκτός έδρας .

Ο Δήμαρχος , ως Πρόεδρος της Ο.Ε

ΙΩΑΝΝΗΣ  ΣΠ. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ