27 oC
Τετάρτη 17 Ιουλίου 2024
ΔΗΜΟΣ ΣΟΥΛΙΟΥ/ΔΗΜΟΤΗΣ/Προσκλήσεις Δήμου Σουλίου/Οικονομική Επιτροπή/Πρόσκληση σύγκλησης Οικονομικής Επιτροπής σε τακτική συνεδρίαση την 24η Ιουλίου 2017

21/07/2017 08:46

Παρακαλούμε να προσέλθετε σε τακτική συνεδρίαση, που θα διεξαχθεί στο Δημαρχιακό Κατάστημα Παραμυθιάς, στις 24 Ιουλίου 2017, ημέρα Δευτέρα και ώρα 8.30′, για συζήτηση και λήψη απόφασης, στα παρακάτω θέματα της ημερήσιας διάταξης:

1. Κατάρτιση σχεδίου αναμόρφωσης προϋπολογισμού Δήμου Σουλίου οικ. έτους 2017.
  2. Σύνταξη έκθεσης Β’ Τριμήνου για την υλοποίηση του προϋπ/σμού οικ. έτους 2017.
  3. Έκδοση εντάλματος προπληρωμής για κάλυψη δαπάνης μετατόπισης δικτύου ΔΕΔΔΗΕ.
  4. Απευθείας ανάθεση του έργου: “ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΙ – ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΥΔΡΟΜΑΣΤΕΥΣΕΩΝ” – Διάθεση πίστωσης.
  5. Έγκριση δαπάνης -Διάθεση πίστωσης για: “Εργασίες κατασκευής παραπηγμάτων εμποροπανήγυρης Γλυκής”.
  6. Έγκριση δαπάνης -Διάθεση πίστωσης για: “Εργασίες ηλεκτρολογικής εγκατάστασης και Ηλεκτροφωτισμού παραπηγμάτων εμποροπανήγυρης Γλυκής”.
  7. Έγκριση δαπάνης -Διάθεση πίστωσης για: “Ασφάλεια χώρου διεξαγωγής εμποροπανήγυρης Γλυκής”.
  8. Έγκριση δαπάνης -Διάθεση πίστωσης για: “Συλλογή-αποκομιδή απορριμμάτων”.
  9. Έγκριση δαπάνης -Διάθεση πίστωσης για: “Κατασκευές-βελτιώσεις αθλητικών εγκαταστάσεων”.
  10. Έγκριση δαπάνης -Διάθεση πίστωσης για: “Κάλυψη δράσεων Πυροπροστασίας (Καθαρισμοί δημοτικών οδών)”.
  11. Έγκριση δαπάνης -Διάθεση πίστωσης για: “Είδη ατομικής προστασίας εργατοτεχνικού προσωπικού”.
  12. Άσκηση ή μη ενδίκου μέσου (έφεση) κατά της αριθ. 22/2017 αποφάσεως Ειρηνοδικείου Ηγουμενίτσας.
  13. Παροχή πληρεξουσιότητας για παράσταση ενώπιον του Ειρηνοδικείου Ηγουμενίτσας (σχετ: η με αριθ. 58/2017 αγωγή).
  14. Παροχή πληρεξουσιότητας για παράσταση ενώπιον του Ειρηνοδικείου Ηγουμενίτσας (σχετ: η με αριθ. 66/2017 αγωγή).
  15. Έγκριση δαπανών -Διάθεση πιστώσεων Δήμου Σουλίου οικ. έτους 2017.

Η Δήμαρχος , ως Πρόεδρος της Ο.Ε.
Μπραϊμη – Μπότση Σταυρούλα