Παρασκευή 26 Απριλίου 2024
ΔΗΜΟΣ ΣΟΥΛΙΟΥ/ΔΗΜΟΤΗΣ/Προσκλήσεις Δήμου ΣουλίουΑνακοινώσεις/Ανακοινώσεις, Δημοτικό Συμβούλιο, Νέα/Πρόσκληση σε Τακτική Συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου Σουλίου στις 22 Ιουλίου 2020

22/07/2020 10:37

Σας παρακαλούμε να προσέλθετε σε τακτική συνεδρίαση στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Συμβουλίου Σουλίου (Δημαρχιακό Μέγαρο – οδός Κ. Καραμανλή 179 – Παραμυθιά) την 22α Ιουλίου 2020, ημέρα  Τετάρτη  και ώρα 19:30 με θέματα ημερήσιας Διάταξης:

ΘΕΜΑ 1ο: Τροποποίηση προϋπολογισμού και Τεχνικού Προγράμματος Δήμου Σουλίου, οικ. έτους 2020.

Εισηγητής: Αντιδήμαρχος, κ. Μπέλλος Θεοφάνης

ΘΕΜΑ  2ο: Περί απαλλαγής δημοτικών τελών ( ενιαίου ανταποδοτικού τέλους καθαριότητας και φωτισμού ) λόγω των εκτάκτων μέτρων από τον κορωνοιό.

Εισηγητής:Αντιδήμαρχος, κ. Μπέλλος Θεοφάνης

ΘΕΜΑ 3ο:  Περί αναστολής δημοτικών τελών, δικαιωμάτων και μείωσης μισθωμάτων λόγω των εκτάκτων μέτρων από τον κορωνοιό.

Εισηγητής:Αντιδήμαρχος, κ. Μπέλλος Θεοφάνης

ΘΕΜΑ 4ο:  Περί απαλλαγής  καταβολής τέλους χρήσης κοινόχρηστων χώρων.

Εισηγητής:Αντιδήμαρχος, κ. Μπέλλος Θεοφάνης

ΘΕΜΑ 5ο: Συγκρότηση επιτροπής παρακολούθησης και παραλαβής  προμηθειών – υπηρεσιών των οχημάτων του Δήμου.

Εισηγητής: Αντιδήμαρχος, κ. Μπέλλος Θεοφάνης

ΘΕΜΑ 6ο: Μεταφορά έργων του Δήμου Σουλίου από το Πρόγραμμα “ΦΙΛΟΔΗΜΟΣ Ι” στο Πρόγραμμα “ΑΝΤΩΝΗΣ ΤΡΙΤΣΗΣ”.

Εισηγητής: Αντιδήμαρχος, κ. Μπέλλος Θεοφάνης

ΘΕΜΑ 7ο: Κατανομή πιστώσεως 32.840,00 ευρώ για την κάλυψη λειτουργικών αναγκών των σχολικών μονάδων του Δήμου.

Εισηγητής: Αντιδήμαρχος, κ. Δημητρίου Φώτιος

ΘΕΜΑ 8ο: Κατανομή πιστώσεως 25.700,00 ευρώ για την κάλυψη επισκευαστικών αναγκών των σχολικών μονάδων του Δήμου.

Εισηγητής: Αντιδήμαρχος, κ. Δημητρίου Φώτιος

ΘΕΜΑ 9ο: Τροποποίηση της αριθμ. 122/2018 απόφασης Δ.Σ., «Έγκριση Κανονιστικής απόφασης για τη χρήση και λειτουργία της Εμποροπανήγυρης Τ.Κ Γλυκής», σύμφωνα με τους κανόνες τήρησης αποστάσεων, προς περιορισμό της διασποράς του κορωνοϊού COVID-19.( 11/2020 απόφαση Ε.Π.Ζ).

Εισηγητής: Αντιδήμαρχος, κ. Στεφάνου Κωνσταντίνος

Ο Πρόεδρος του Δημ. Συμβουλίου Σουλίου