Κυριακή 28 Απριλίου 2024
ΔΗΜΟΣ ΣΟΥΛΙΟΥ/ΔΗΜΟΤΗΣ/Προσκλήσεις Δήμου ΣουλίουΑνακοινώσεις/Ανακοινώσεις, ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ, Νέα/Πρόσκληση σύγκλησης Δημοτικής Επιτροπής σε τακτική συνεδρίαση την 21η Μαρτίου 2024

15/03/2024 12:21

Παρακαλούμε να προσέλθετε σε τακτική συνεδρίαση , που θα διεξαχθεί , ΔΙΑ ΖΩΣΗΣ , στην αίθουσα συνεδριάσεων του δημοτικού συμβουλίου, την 21η Μαρτίου 2024, ημέρα Πέμπτη και ώρα 9.00΄, για συζήτηση και λήψη απόφασης στα παρακάτω θέματα της ημερήσιας διάταξης :

ΘΕΜΑ 1ο Κατάρτιση σχεδίου αναμόρφωσης προϋπολογισμού και τεχνικού προγράμματος Δήμου Σουλίου, οικ. έτους 2024
ΘΕΜΑ 2ο  Πολυετής προγραμματισμός ανθρώπινου δυναμικού 2025 – 2028
ΘΕΜΑ 3ο Χορήγηση 1ης παράτασης του έργου: «ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΥΦΙΣΤΑΜΕΝΩΝ ΟΔΩΝ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ ΣΕ ΓΕΩΡΓΙΚΕΣ/ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΕΣ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΕΙΣ ΔΗΜΟΥ ΣΟΥΛΙΟΥ»
ΘΕΜΑ 4ο Έγκριση 2ου Ανακεφαλαιωτικού Πίνακα του έργου : « ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΤΗΣ ΑΓΡΟΤΙΚΗΣ ΟΔΟΠΟΙΪΑΣ ΔΗΜΟΥ ΣΟΥΛΙΟΥ»
ΘΕΜΑ 5ο Έγκριση πρακτικού παραλαβής και αποζημίωσης του έργου: «KΑΤΑΣΚΕΥΗ ΣΤΙΒΟΥ ΚΑΙ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΥΝΘΕΤΙΚΟΥ ΧΛΟΟΤΑΠΗΤΑ ΓΗΠΕΔΟΥ 49 ΠΡΟΚΡΙΤΩΝ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΣ»
ΘΕΜΑ 6ο Λήψη απόφασης σχετικά με την ολοκλήρωση ή μη του έργου : «KΑΤΑΣΚΕΥΗ ΣΤΙΒΟΥ ΚΑΙ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΥΝΘΕΤΙΚΟΥ ΧΛΟΟΤΑΠΗΤΑ ΓΗΠΕΔΟΥ 49 ΠΡΟΚΡΙΤΩΝ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΣ», ύστερα από διάλυση σύμβασης
ΘΕΜΑ 7ο Λήψη εισηγητικής απόφασης για την έγκριση εισόδου-εξόδου οχημάτων της εγκατάστασης : «ΛΑΤΟΜΕΙΑ ΘΕΣΠΡΩΤΙΑΣ ΙΚΕ» σε αγροτική οδό εκτός οικισμού στην Κ. Αμπελιάς
ΘΕΜΑ 8ο Εξειδίκευση πιστώσεων προϋπ/σμού Δήμου Σουλίου οικ. έτους 2024 (δαπάνες εκδηλώσεων εθνικής επετείου 25ης Μαρτίου 1821)
ΘΕΜΑ 9ο Διαγραφές οφειλών

Ο Δήμαρχος , ως Πρόεδρος της Δ.Ε