Σάββατο 11 Μαΐου 2024
ΔΗΜΟΣ ΣΟΥΛΙΟΥ/ΔΗΜΟΤΗΣ/Προσκλήσεις Δήμου ΣουλίουΑνακοινώσεις/Ανακοινώσεις, Δημοτικό Συμβούλιο, Νέα/Πρόσκληση σε Τακτική Συνεδρίαση του Δ.Σ του Δήμου Σουλίου την Τετάρτη 13 Απριλίου 2022 ώρα 19:30 (Ζωντανή μετάδοση)

11/04/2022 07:57

Καλούμε τα μέλη του Δημοτικού Συμβουλίου σε τακτική συνεδρίαση , ΜΕ ΤΗΛΕΔΙΑΣΚΕΨΗ, στις 13 Απριλίου 2022 , ημέρα Tετάρτη και ώρα 19:30 για συζήτηση και λήψη απόφασης στa παρακάτω θέματα ημερήσιας διάταξης :

ΘΕΜΑ 1ο

Παροχή Γνώμης επί του σχεδίου Κανονισμού Τιμολόγησης και του σχεδίου Τεχνικού Προγράμματος του Α.Σ.Δ.Σ.Α Π. ΗΠΕΙΡΟΥ οικον. έτους 2022

ΘΕΜΑ 2ο

Αποτίμηση των Μέσων Ατομικής Προστασίας (Μ.Α.Π.) και του γάλακτος σε χρήμα ,σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 60 του Ν. 4735/20 (ΦΕΚ 197/12.10.2020 τεύχος Α’) και απόδοση αυτών.

ΘΕΜΑ 3ο

Συμπληρωματική κατανομή ποσού 16.360,00 για λειτουργικές δαπάνες των σχολικών μονάδων

ΘΕΜΑ 4ο

Επιχορήγηση από το Δήμο Σουλίου των Σχολικών Επιτροπών για λειτουργικές δαπάνες

ΘΕΜΑ 5ο Τροποποίηση Προϋπολογισμού Δήμου Σουλίου, οικ. έτους 2022

ΘΕΜΑ 6ο

Έκφραση γνώμης επί του περιεχομένου του φακέλου Μελέτης Περιβαλλοντικών Επιπτώσεων (Μ.Π.Ε) του έργου/δραστηριότητα (κατηγορίας Α2, ομάδα 10η, α/α 2): «Κατασκευή και λειτουργία φωτοβολταϊκού σταθμού παραγωγής ηλεκτρικής ενέργειας με ονομασία «ΜΟΥΤΖΟΥΡΑ», ισχύος 50,00MW, στη θέση «ΜΟΥΤΖΟΥΡΑ» και των συνοδών του έργων , στην Τ.Κ. Μαργαριτίου, Δ.Ε. Μαργαριτίου, Δήμου Ηγουμενίτσας και στην Τ.Κ. Αμπελιάς, Δ.Ε. Παραμυθιάς, Δήμου Σουλίου Π.Ε. Ηγουμενίτσας, Περιφέρειας Ηπείρου»

ΘΕΜΑ 7ο

Kατάθεση πάγιας προκαταβολής κοινοτήτων σε λογαριασμό του Δήμου και ορισμός υπεύθυνου κίνησης λογαριασμού.

ΘΕΜΑ 8ο Δωρεά υλικών αντλιοστασίων στον ΤΟΕΒ πεδιάδος Παραμυθιάς

Εισηγητής: Αντιδήμαρχος, κ. Μπέλλος Θεοφάνης

ΘΕΜΑ 9ο Παράταση ή μη μισθώσεων στο με αριθμό 21 αγροτεμάχιο της Κοινότητας Γλυκής

Εισηγητής: Αντιδήμαρχος, κ. Nτάγκας Γεώργιος