Δευτέρα 13 Μαΐου 2024
ΔΗΜΟΣ ΣΟΥΛΙΟΥ/ΔΗΜΟΤΗΣ/Ανακοινώσεις/Νέα/Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για Χορήγηση επενδυτικού δανείου για το έργο Αντικατάσταση Εσωτερικού Δικτύου Ύδρευσης Πόλης Παραμυθίας

31/03/2016 05:39

Παρακαλούμε, εφόσον επιθυμείτε , να μας χορηγήσετε επενδυτικό δάνειο, για την κατασκευή του παρακάτω έργου, να μας στείλετε προσφορά με τα επιτόκια, τα έτη χορήγησης του δανείου και τις ετήσιες τοκοχρεωλυτικές δόσεις για την εξόφλησή του.

Το δάνειο θα αφορά την κατασκευή του έργου με τίτλο “ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΥ ΔΙΚΤΥΟΥ ΥΔΡΕΥΣΗΣ ΠΟΛΗΣ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΣ”

Η τεχνική περιγραφή του έργου είναι η παρακάτω:

ΤΕΧΝΙΚΗ   ΕΚΘΕΣΗ

H παρούσα τεχνική έκθεση αφορά την τοποθέτηση τμήματος του εσωτερικού δικτύου ύδρευσης της Πόλης της Παραμυθιάς   και τμήμα του αγωγού τροφοδότησης της νέας δεξαμενής των 50μ3 . Αφορά σε αγωγούς που διέρχονται στο κέντρο της Παραμυθιάς , από την περιοχή του Σχολείου έως το Παλαιό Δημαρχείο , την Λαϊκή αγορά και το σχολείο Βούλγαρη .

Το τμήμα που τοποθετείται ανήκει στην μεσαία ζώνη της μελέτης αντικατάστασης του εσωτερικού δικτύου ύδρευσης της πόλης της Παραμυθιάς συνολικού μήκους 1.138,79 μέτρων και αφορά τους παρακάτω αγωγούς :

Σε όλο το μήκος του αγωγού που περνά από ασφαλτοστρωμένους εθνικούς ή κοινοτικούς δρόμους ή τσιμεντοστρωμένους κοινοτικούς ή επενδεδυμένη τάφρο , θα γίνει αποκατάσταση αυτών ως προϋπήρχαν και η επίχωση της τάφρου θα γίνεται με αμμοχάλικο και όχι με προϊόντα εκσκαφών.

Ο συνολικός προϋπολογισμός της μελέτης του έργου ανέρχεται στο ποσό των 150.000,00€ με Φ.Π.Α 23% και η χρηματοδότηση θα πραγματοποιηθεί από πόρους του Δήμου με τη χορήγηση δανείου.

Οι τιμές έχουν ληφθεί από τις εγκεκριμένες τιμές των ενιαίων τιμολογίων δημοπράτησης του Υπουργείου Υποδομών Μεταφορών και Δικτύων.

Κάθε ενδιαφερόμενο χρηματοπιστωτικό ίδρυμα, μπορεί να ζητήσει εγγράφως από την Οικονομική Υπηρεσία του Δήμου κάθε πρόσθετο οικονομικό στοιχείο, που κρίνει απαραίτητο.

Καταληκτική ημερομηνία κατάθεσης των προσφορών ορίζεται η 30η Απριλίου 2016.

Η ΔΗΜΑΡΧΟ ΣΟΥΛΙΟΥ

ΜΠΡΑΪΜΗ ΜΠΟΤΣΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ