Σάββατο 3 Αυγούστου 2024
ΔΗΜΟΣ ΣΟΥΛΙΟΥ/ΔΗΜΟΤΗΣ/Προκηρύξεις - Προσλήψεις/ΠΕΡΙΛΗΠΤΙΚΗ ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ ΠΡΟΧΕΙΡΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΣΚΥΡΟΔΕΜΑΤΟΣ – ΨΥΧΡΗΣ ΑΣΦΑΛΤΟΥ

ΠΕΡΙΛΗΠΤΙΚΗ ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ ΠΡΟΧΕΙΡΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΣΚΥΡΟΔΕΜΑΤΟΣ – ΨΥΧΡΗΣ ΑΣΦΑΛΤΟΥ

16/04/2015 06:57

ΠΕΡΙΛΗΠΤΙΚΗ ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ ΠΡΟΧΕΙΡΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ.

Η Δήμαρχος Σουλίου προκηρύσσει Πρόχειρο μειοδοτικό διαγωνισμό με σφραγισμένες προσφορές για την προμήθεια σκυροδέματος – ψυχρής ασφάλτου για τις ανάγκες του Δήμου με κριτήριο κατακύρωσης την χαμηλότερη τιμή ανά ομάδα.

Αντικείμενο της παρούσας μελέτης είναι η προμήθεια έτοιμου σκυροδέματος κατηγορίας C16/20 καθώς και ψυχρής ασφάλτου , τα οποία θα χρησιμοποιηθούν για την κάλυψη αναγκών του Δ. Σουλίου, όπως η επιδιόρθωση δρόμων – πεζοδρομιών, πλατειών, τoμών, κατασκευή μικρών τεχνικών, τμημάτων δρόμων επούλωση φθορών οδοστρωμάτων κ.λ.π.

Η προμήθεια χρηματοδοτείται από ΙΔΙΟΥΣ ΠΟΡΟΥΣ του Δήμου από τους κωδικούς 30-6662.020 για το σκυρόδεμα και 30-6662.002 για την ψυχρή (υγρή) άσφαλτο με το συνολικό ποσό των 56.869,05€ (με τον Φ.Π.Α.)

Δικαίωμα συμμετοχής στο διαγωνισμό έχουν ημεδαπά ή αλλοδαπά φυσικά ή νομικά πρόσωπα ή συνεταιρισμοί ή ενώσεις προμηθευτών µε αντικείμενο απασχόλησης την παραγωγή ή την εμπορία σκυροδέματος ή ψυχρής ασφάλτου, Στον διαγωνισμό γίνονται δεκτά όλα τα φυσικά ή νομικά πρόσωπα και ενώσεις προμηθευτών.

Για την συμμετοχή στον διαγωνισμό απαιτείται Εγγυητική επιστολή ποσού συνολικά και για τις δύο ομάδες 1.139,00 ή 1.000,00 για την συμμετοχή μόνον στην πρώτη ομάδα και 139,00 για την συμμετοχή μόνο στην δεύτερη ομάδα, η οποία βεβαιώνεται με την προσκόμιση ισόποσου γραμματίου του Ταμείου Παρακαταθηκών & Δανείων ή εγγυητική επιστολή αναγνωρισμένης Τράπεζας.

Η Εγγυητική Επιστολή Συμμετοχής πρέπει να έχει χρονική ισχύ 120 ημερών τουλάχιστον από την ημερομηνία λήξης προθεσμίας υποβολής προσφορών.

Οι προσφορές στον διαγωνισμό γίνονται δεκτές μέχρι την 23/04/2015 ημέρα Πέμπτη και ώρα 11.00.μ όποτε και αρχίζει η διαδικασία αποσφράγισης των προσφορών.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να λάβουν γνώση των στοιχείων της διακήρυξης και των τεχνικών προδιαγραφών όλες τις εργάσιμές ώρες και ημέρες από τα γραφεία των Τεχνικών υπηρεσιών του Δήμου Σουλίου (τηλ. 2666360132 fax: 2666029122 αρμόδιος υπάλληλος Μαραζόπουλος Αθανάσιος).

Κατεβάστε την διακύρηξη από εδώ