Κυριακή 8 Σεπτεμβρίου 2024
ΔΗΜΟΣ ΣΟΥΛΙΟΥ/ΔΗΜΟΤΗΣ/Ανακοινώσεις/Ανακοινώσεις, Νέα/Μήνυμα Δημάρχου Σουλίου για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς

Μήνυμα Δημάρχου Σουλίου για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς

08/09/2024 15:34

Αγαπητοί μαθητές, γονείς και εκπαιδευτικοί,

Με την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς, θέλω να σας απευθύνω τις θερμότερες ευχές μου για μια δημιουργική, παραγωγική και επιτυχημένη χρονιά. Η εκπαίδευση αποτελεί τον ακρογωνιαίο λίθο της προόδου και της ανάπτυξης της κοινωνίας μας, και όλοι μας έχουμε την ευθύνη να στηρίξουμε τα παιδιά μας στον δρόμο της γνώσης.

Η νέα σχολική χρονιά φέρνει μαζί της προκλήσεις, αλλά και ευκαιρίες για προσωπική και συλλογική ανάπτυξη. Με συνεργασία, υπομονή και αλληλεγγύη, μπορούμε να ξεπεράσουμε οποιοδήποτε εμπόδιο και να δημιουργήσουμε ένα σχολικό περιβάλλον που θα εμπνέει και θα καλλιεργεί τα ταλέντα και τις δεξιότητες των μαθητών μας.

Θέλω να διαβεβαιώσω ότι ως Δήμος Σουλίου θα συνεχίσουμε να είμαστε δίπλα σας, παρέχοντας τις απαραίτητες υποδομές και την υποστήριξη που χρειάζεστε για να επιτύχετε τους στόχους σας. Είμαι βέβαιος ότι, με την αγάπη και τη φροντίδα των γονέων και την αφοσίωση των εκπαιδευτικών, οι μαθητές μας θα κατακτήσουν τη γνώση και θα ανοίξουν νέους ορίζοντες για το μέλλον τους.

Καλή σχολική χρονιά σε όλους, με υγεία, δύναμη και πολλές επιτυχίες!

Με εκτίμηση,
Αθανάσιος Ζ. Ντάνης