Κυριακή 1 Σεπτεμβρίου 2024
ΔΗΜΟΣ ΣΟΥΛΙΟΥ/ΔΗΜΟΤΗΣ/Ανακοινώσεις/Ανακοινώσεις, Νέα/Ευχαριστήριο προς την Πυροσβεστική Υπηρεσία, το Αστυνομικό Τμήμα Παραμυθιάς, την Πολιτική Προστασία και όλους τους εθελοντές

30/07/2024 12:55

Ευχαριστούμε θερμά το Πυροσβεστικό Κλιμάκιο Παραμυθιάς, την Πυροσβεστική Υπηρεσία Ηγουμενίτσας και την ΕΜΟΔΕ  για την άμεση επέμβασή τους τόσο με επίγεια όσο και  εναέρια μέσα για την επιτυχή κατάσβεση της πυρκαγιάς που εκδηλώθηκε στην ΔΚ Καρυωτίου του Δήμου Σουλίου.

Ευχαριστούμε επίσης το Αστυνομικό Τμήμα Παραμυθιάς για την ουσιαστική συνδρομή του για την ασφαλή μετακίνηση των κατοίκων και των οχημάτων, την Πολιτική Προστασία της ΠΕ Θεσπρωτίας και του Δήμου Σουλίου που συνέδραμαν το έργο της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας και όλους τους εθελοντές και κατοίκους που βρέθηκαν στο σημείο από την πρώτη στιγμή για να προσφέρουν την βοήθειά  τους.

Ο Δήμαρχος Σουλίου

Αθανάσιος Ζ. Ντάνης