Παρασκευή 26 Απριλίου 2024
ΔΗΜΟΣ ΣΟΥΛΙΟΥ/ΔΗΜΟΤΗΣ/Ανακοινώσεις/Ανακοινώσεις, ΚΕΝΤΡΟ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ, Νέα/Δελτίο Τύπου: Για τη συλλογή ειδών πρώτης ανάγκης για τους συνανθρώπους μας που επλήγησαν από το σεισμό στην Τουρκία και την Συρία

15/02/2023 12:50

Μετά τους καταστροφικούς σεισμούς που έπληξαν την Τουρκία και τη Συρία,  οι πολίτες του Δήμου Σουλίου ανταποκρίθηκαν μαζικά στο κάλεσμα για τη συλλογή ειδών πρώτης ανάγκης για τους συνανθρώπους μας.

Τα αγαθά που συγκεντρώθηκαν στο Κέντρο Κοινότητας του Δήμου, αποστάλθηκαν στις 14/02/2023, στην έδρα της Περιφερειακής Ένωσης Δήμων, στα Ιωάννινα,  όπου στη συνέχεια θα σταλούν προς τις δύο χώρες, σε συνεννόηση πάντα με τις εθνικές αρχές.

Ο Δήμος μας, ευχαριστεί όλους τους δημότες για τη συνεισφορά τους, η οποία υπήρξε πολύτιμη και συγκινητική, αποδεικνύοντας έμπρακτα ότι η αλληλεγγύη και η ανθρωπιά σε αυτή τη δύσκολη στιγμή, κατέχουν πάντα τον πρωταγωνιστικό ρόλο.