Τετάρτη 31 Ιουλίου 2024
ΔΗΜΟΣ ΣΟΥΛΙΟΥ/ΔΗΜΟΤΗΣ/Ανακοινώσεις/Ανακοινώσεις, Νέα/ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ: ΈΝΤΑΞΗ ΤΟΥ ΕΡΓΟΥ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΣΟΥΛΙΟΥ ΜΕ ΤΙΤΛΟ «ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΠΑΡΚΩΝ ΑΘΛΗΣΗΣ ΣΤΟ ΔΗΜΟΥ ΣΟΥΛΙΟΥ»

29/07/2022 12:08

Αναρτήθηκε χθες Πέμπτη 28-07-2022 στη «ΔΙΑΥΓΕΙΑ» η απόφαση του Διοικητικού Συμβουλίου του Πράσινου Ταμείου του Υπουργείου Περιβάλλοντος και Ενέργειας περί ένταξης του έργου του Δήμου Σουλίου με τίτλο «ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΠΑΡΚΩΝ ΑΘΛΗΣΗΣ ΣΤΟ ΔΗΜΟΥ ΣΟΥΛΙΟΥ» στο χρηματοδοτικό πρόγραμμα του Πράσινου Ταμείου «ΔΡΑΣΕΙΣ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΟΥ ΙΣΟΖΥΓΙΟΥ».

Το έργο, χρηματοδοτείται από το πρόγραμμα με το ποσό των 167.911,28€ και αφορά στην προμήθεια αθλητικού εξοπλισμού και την πλήρη διαμόρφωση του περιβάλλοντος χώρου (με υπαίθρια καθιστικά, κιόσκια, καλλωπιστικά φυτά και δέντρα, κάδους απορριμμάτων κλπ.), για τη δημιουργία πέντε (5) πάρκων άθλησης για την άσκηση – ενασχόληση εφήβων και ενηλίκων κατοίκων του Δήμου Σουλίου.