Σάββατο 27 Ιουλίου 2024

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΓΙΑ ΑΠΕΡΓΙΑ ΚΤΕΛ

06/05/2011 00:00
ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΓΙΑ ΑΠΕΡΓΙΑ ΚΤΕΛ

Αιφνιδιαστικά και χωρίς έγκαιρη προειδοποίηση, με απόφασής της η Πανελλήνια Ομοσπονδία  των   ΚΤΕΛ,  προχώρησε σε απεργία διαμαρτυρόμενη για την  μη καταβολή οφειλόμενων ποσών, από μεταφορά μαθητών τα προηγούμενα και το παρόν σχολικό έτος. Με συνέπεια, τα μισθωμένα λεωφορεία και στο Νομό Θεσπρωτίας να μη πραγματοποιήσουν τα προγραμματισμένα δρομολόγια, πρώτη ημέρα λειτουργίας των σχολείων μετά τις εορτές του Πάσχα.

Για το σκοπό αυτό, με άμεση και αποφασιστική παρέμβαση της δημοτικής αρχής, διατέθηκαν οι απαραίτητοι οδηγοί και τα υπάρχοντα λεωφορεία και Ι. Χ. επιβατικά αυτοκίνητα του Δήμου Σουλίου, που  μετέφεραν έγκαιρα  και χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα, όλους τους μαθητές της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, από τα σπίτια τους προς και απ'  όλα τα σχολεία που λειτουργούν στο Δήμο μας.

Παραμυθιά,  2  Μαΐου   2011

Η  Δήμαρχος Σουλίου