Πέμπτη 28 Μαρτίου 2024
ΔΗΜΟΣ ΣΟΥΛΙΟΥ/ΔΗΜΟΤΗΣ/Ανακοινώσεις, ΚΕΝΤΡΟ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ/Νέες τροποποιητικές για τους δικαιούχους του Κοινωνικού Εισοδήματος Αλληλεγγύης «ΚΕΑ» για να συνεχιστεί η παροχή το 2018

18/01/2018 12:48

Όσοι δικαιούχοι συμπληρώνουν 12 μήνες επιδότησης τον Φεβρουάριο 2018 και δεν έχουν  υποβάλλει καμία τροποποιητική αίτηση, μπορούν να τροποποιήσουν – επικαιροποιήσουν  την αίτησή τους για το ΚΕΑ μέχρι 01/02/2018

Σε διαφορετική περίπτωση η αίτηση θα ανακληθεί, καθώς συμπληρώνονται 12 μήνες από την ημερομηνία έγκρισής της. Αν ανακληθεί μπορούν από 02/02/2018 να υποβάλλουν νέα αίτηση.

ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΟΤΑΝ ΕΡΧΕΣΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Κ.Ε.Α.

1.Ε1 ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΜΕΛΩΝ ΤΟΥ ΝΟΙΚΟΚΥΡΙΟΥ

2.ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟ – ΕΝΦΙΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΜΕΛΩΝ ΤΟΥ ΝΟΙΚΟΚΥΡΙΟΥ

3.ΦΩΤΟΤΥΠΙΑ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΜΕΛΩΝ

4.ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΣΠΟΥΔΩΝ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ

5.ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΑΝΕΡΓΙΑΣ (να αναφέρεται στον υπάλληλο ότι είναι για αίτηση Κ.Ε.Α.)

6.ΦΩΤΟΤΥΠΙΑ ΤΡΑΠΕΖΙΚΟΥ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥ ΤΟΥ ΑΙΤΟΥΝΤΟΣ

7.ΤΕΛΕΣΙΔΙΚΗ ΔΙΚΑΣΤΙΚΗ ΑΠΟΦΑΣΗ ΔΙΑΖΥΓΙΟΥ Ή ΛΥΣΗ ΣΥΜΦΩΝΟΥ ΣΥΜΒΙΩΣΗΣ Ή ΑΠΟΦΑΣΗ ΠΡΟΣΩΡΙΝΗΣ ΕΠΙΜΕΛΕΙΑΣ ΠΑΙΔΙΩΝ Ή ΠΡΟΣΦΑΤΗ ΑΙΤΗΣΗ ΔΙΑΖΥΓΙΟΥ Ή ΔΙΑΣΤΑΣΗΣ Ή ΑΠΟΔΕΙΚΤΙΚΑ ΠΟΥ ΤΕΚΜΗΡΙΏΝΟΥΝ ΟΤΙ ΟΙ ΣΥΖΗΓΟΙ ΔΕΝ ΣΥΝΟΙΚΟΥΝ (π.χ. μισθωτήριο συμβόλαιο, λογαριασμοί ΔΕΚΟ κ.λ.π.)

8.ΑΡΙΘΜΟΣ ΚΙΝΗΤΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ & E-MAIL

9.ΕΝΤΥΠΟ ΣΥΝΑΙΝΕΣΗΣ ΥΠΟΓΕΓΡΑΜΜΕΝΟ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΑ ΕΝΗΛΙΚΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ ΝΟΙΚΟΚΥΡΙΟΥ

10.ΦΩΤΟΤΥΠΙΑ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥ ΔΕΗ

ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΔΑΠΟΥΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ ΚΑΙ:

ΑΔΕΙΑ ΔΙΑΜΟΝΗΣ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΤΗΡΙΟ

ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΔΕΚΤΕΣ ΥΠΕΥΘΥΝΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΝΟΡΚΕΣ ΒΕΒΑΙΩΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ ΟΠΟΙΑΣΔΗΠΟΤΕ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ.

ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΝΑ ΠΡΟΣΚΟΜΙΖΟΝΤΑΙ ΣΕ ΦΩΤΟΑΝΤΙΓΡΑΦΑ