Πέμπτη 28 Μαρτίου 2024
ΔΗΜΟΣ ΣΟΥΛΙΟΥ/ΔΗΜΟΤΗΣ/ΑνακοινώσειςΠροσκλήσεις Δήμου Σουλίου/Ανακοινώσεις, Νέα, Οικονομική Επιτροπή/Πρόσκληση σύγκλησης Οικονομικής Επιτροπής στις 13 Δεκεμβρίου 2019

Πρόσκληση σύγκλησης Οικονομικής Επιτροπής στις 13 Δεκεμβρίου 2019

10/12/2019 11:06

Παρακαλούμε να προσέλθετε  σε τακτική συνεδρίαση, που θα διεξαχθεί στο Δημαρχιακό Κατάστημα Παραμυθιάς  στην αίθουσα συνεδριάσεων δημοτικού συμβουλίου , στις  13  Δεκεμβρίου  2019, ημέρα  Παρασκευή  και ώρα  9.00΄,  για συζήτηση και λήψη απόφασης, στα παρακάτω θέματα της ημερήσιας διάταξης :

1. Έγκριση τεχνικών προδιαγραφών και κατάρτιση όρων ανοικτού διαγωνισμού για την προμήθεια: « Προμήθεια καυσίμων και λιπαντικών Δήμου Σουλίου και των Σχολικών Επιτροπών Α/θμιας & Β/θμιας Εκπαίδευσης για το έτος 2020 ».
  2. Παραλαβή μελέτης με τίτλο: «ΕΠΙΚΑΙΡΟΠΟΙΗΣΗ ΜΕΛΕΤΗΣ-ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΥ ΔΙΚΤΥΟΥ ΥΔΡΕΥΣΗΣ Τ.Κ ΚΑΡΥΩΤΙΟΥ -ΣΥΝΤΑΞΗ  ΜΕΛΕΤΗΣ  ΕΠΕΚΤΑΣΗΣ ΔΙΚΤΥΩΝ –ΕΝΙΣΧΥΣΗ ΥΔΡΕΥΣΗΣ Τ.Κ ΚΑΡΥΩΤΙΟΥ».
  3. Έγκριση 1ου Ανακεφαλαιωτικού Πίνακα του έργου: «ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΜΗΜΑΤΩΝ ΚΑΤΑΘΛΙΠΤΙΚΟΥ ΑΓΩΓΟΥ ΥΔΡΕΥΣΗΣ ΤΚ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ [ΟΙΚ. ΝΕΡΑΪΔΑΣ] ».
  4. Έγκριση πρακτικών δημοπρασίας για την εκμίσθωση δημοτικών εκτάσεων.
  5. Εξειδίκευση πίστωσης προϋπ/σμού οικ. έτους 2019 για κάλυψη δαπανών εορτών Χριστουγέννων και Πρωτοχρονιάς.
  6. Έγκριση  μετακίνησης εκτός έδρας του Δημάρχου Σουλίου.
  7. Αποδοχή δωρεάς από το «Ίδρυμα Μποδοσάκη».
  8. Αποδοχή οικονομικής ενίσχυσης από τον «Ο.Λ.ΗΓ   Α.Ε».
  9. Παροχή εξουσιοδότησης  για παράσταση  στο Διοικητικό Εφετείο Ιωαννίνων.
  10. Παροχή εξουσιοδότησης  για παράσταση  στο Διοικητικό Εφετείο Ιωαννίνων.

Ο Δήμαρχος , ως Πρόεδρος της Ο.Ε

ΙΩΑΝΝΗΣ   ΣΠ. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ