Τετάρτη 24 Απριλίου 2024
ΔΗΜΟΣ ΣΟΥΛΙΟΥ/ΔΗΜΟΤΗΣ/ΑνακοινώσειςΠροσκλήσεις Δήμου Σουλίου/Ανακοινώσεις, Νέα, Οικονομική Επιτροπή/Πρόσκληση σύγκλησης Οικονομικής Επιτροπής σε τακτική συνεδρίαση

Πρόσκληση σύγκλησης Οικονομικής Επιτροπής σε τακτική συνεδρίαση

26/02/2021 07:45

Παρακαλούμε να συμμετάσχετε σε τακτική συνεδρίαση , που θα διεξαχθεί  με  τηλεδιάσκεψη , στις   01  Μαρτίου   2021, ημέρα  Δευτέρα  και ώρα  09.00΄,  για συζήτηση και λήψη απόφασης στα παρακάτω θέματα της ημερήσιας διάταξης :

1. Κατάρτιση σχεδίουαναμόρφωσης προϋπολογισμού και Ο.Π.Δ Δήμου Σουλίου οικ. έτους 2021.
  2. Έγκριση της υπ’αριθμ. 06/2021 μελέτης σχετικά με την παροχή υπηρεσίας «Υποστήριξη του Δήμου Σουλίου στην ωρίμανση πρότασης και στη σύνταξη της 1ης αίτησης φακέλου, στα πλαίσια της Πρόσκλησης ΑΤ08 του ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ Ανάπτυξης και Αλληλεγγύης για την Τοπική Αυτοδιοίκηση «ΑΝΤΩΝΗΣ ΤΡΙΤΣΗΣ», στον Άξονα Προτεραιότητας «Ψηφιακή Σύγκλιση».
  3. Έγκριση της υπ’αριθμ. 07/2021 μελέτης σχετικά με την παροχή υπηρεσίας «Υποστήριξη του Δήμου Σουλίου στην ωρίμανση πρότασης και στη σύνταξη της 2ης αίτησης φακέλου, στα πλαίσια της Πρόσκλησης ΑΤ08 του ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ Ανάπτυξης και Αλληλεγγύης για την Τοπική Αυτοδιοίκηση «ΑΝΤΩΝΗΣ ΤΡΙΤΣΗΣ», στον Άξονα Προτεραιότητας «Ψηφιακή Σύγκλιση».
  4. Έγκριση της υπ’αριθμ. 08/2021 μελέτης σχετικά με την παροχή υπηρεσίας «Υποστήριξη του Δήμου Σουλίου στην ωρίμανση πρότασης και στη σύνταξη του φακέλου αίτησης, στα πλαίσια της Πρόσκλησης ΑΤ14 με τίτλο «Ελλάδα 1821 – Ελλάδα 2021» στα πλαίσια του Άξονα Προτεραιότητας «Παιδεία, Πολιτισμός, Τουρισμός και Αθλητισμός».
  5. Συγκρότηση επιτροπής διερεύνησης τιμών στο πλαίσιο υλοποίησης του Προγράμματος Ανάπτυξης και Αλληλεγγύης για την Τοπική Αυτοδιοίκηση, μέσω του χρηματοδοτικού προγράμματος «ΑΝΤΩΝΗΣ ΤΡΙΤΣΗΣ» του Υπουργείου Εσωτερικών – στο πλαίσιο των προσκλήσεων ΑΤ04, ΑΤ08, ΑΤ10, ΑΤ12 και ΑΤ14.
  6. Αποδοχή των όρων συμμετοχής στο Πρόγραμμα Ανάπτυξης και Αλληλεγγύης για την Τοπική Αυτοδιοίκηση «ΑΝΤΩΝΗΣ ΤΡΙΤΣΗΣ» και έγκριση προτάσεων συμμετοχής στο πλαίσιο των προσκλήσεων ΑΤ01, ΑΤ03, ΑΤ04, ΑΤ08, ΑΤ09, ΑΤ10, ΑΤ11, ΑΤ12 και ΑΤ14.
  7. Συγκρότηση επιτροπής προσωρινής και οριστικής παραλαβής του έργου:« ΕΡΓΑ ΔΙΕΥΘΕΤΗΣΗΣ ΟΜΒΡΙΩΝ ΥΔΑΤΩΝ» Δήμου Σουλίου.

Ο Δήμαρχος , ως Πρόεδρος της Ο.Ε

ΙΩΑΝΝΗΣ ΣΠ. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ