Τρίτη 23 Απριλίου 2024
ΔΗΜΟΣ ΣΟΥΛΙΟΥ/ΔΗΜΟΤΗΣ/ΑνακοινώσειςΠροσκλήσεις Δήμου Σουλίου/Ανακοινώσεις, Νέα, Οικονομική Επιτροπή/Πρόσκληση σύγκλησης Οικονομικής Επιτροπής σε τακτική συνεδρίαση στις 10 Ιουνίου 2022

07/06/2022 08:35

Παρακαλούμε να συμμετάσχετε σε τακτική συνεδρίαση , που θα διεξαχθεί με τηλεδιάσκεψη , στις 10 Ιουνίου 2022, ημέρα Παρασκευή και ώρα 9.00΄, για συζήτηση και λήψη απόφασης στα παρακάτω θέματα της ημερήσιας διάταξης :

1. Απόφαση αποδοχής του ορισμού του Δήμου Σουλίου ως προσωρινού δικαιούχου στον Α.Π.2 «Αστική Αναζωογόνηση και Λοιπές Δράσεις Περιβαλλοντικού Ισοζυγίου» ΤΟΥ ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΙΚΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ: «ΔΡΑΣΕΙΣ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΟΥ ΙΣΟΖΥΓΙΟΥ» 2022 της δράσης «ΣΧΕΔΙΑ ΑΣΤΙΚΗΣ ΠΡΟΣΒΑΣΙΜΟΤΗΤΑΣ (Σ.Α.Π.)».
  2. Έγκριση ΠΡΑΚΤΙΚΟΥ ΙI (ΣΤΑΔΙΟ ΑΠΟΣΦΡΑΓΙΣΗΣ ΚΑΙ ΕΛΕΓΧΟΥ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΩΝ ΚΑΤΑΚΥΡΩΣΗΣ) της Επιτροπής Διαγωνισμού/Αξιολόγησης του ανοιχτού ηλεκτρονικού διαγωνισμού για την «Προμήθεια ενός συστήματος κάθετης διαβαθμισμένης συμπίεσης απορριμμάτων και δύο βυθιζόμενων συστημάτων αποθήκευσης απορριμμάτων σε κάδους συμβατούς με τα κοινά απορριμματοφόρα» του Δήμου Σουλίου.
  3. Παροχή εξουσιοδότησης για παράσταση στο Διοικητικό Πρωτοδικείο Κερκύρας ( προσφυγή Η. Μ ) .
  4. Παροχή εξουσιοδότησης για παράσταση στο Διοικητικό Πρωτοδικείο Κερκύρας ( προσφυγή Ε. Β ).
  5. Επί αιτήματος πρώην Αντιδημάρχου του Δήμου Σουλίου για διορισμό και εκπροσώπηση από Δικηγόρο σε ποινική υπόθεσή του.

Ο Δήμαρχος , ως Πρόεδρος της Ο.Ε

ΙΩΑΝΝΗΣ ΣΠ. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ