Πέμπτη 28 Μαρτίου 2024
ΔΗΜΟΣ ΣΟΥΛΙΟΥ/ΔΗΜΟΤΗΣ/ΑνακοινώσειςΠροσκλήσεις Δήμου Σουλίου/Ανακοινώσεις, Νέα, Οικονομική Επιτροπή/Πρόσκληση σύγκλησης Οικονομικής Επιτροπής σε κατεπείγουσα συνεδρίαση

Πρόσκληση σύγκλησης Οικονομικής Επιτροπής σε κατεπείγουσα συνεδρίαση

02/12/2020 19:25

Παρακαλούμε να συμμετάσχετε   σε κατεπείγουσα συνεδρίαση ,  που θα διεξαχθεί  με τηλεδιάσκεψη στις  03   Δεκεμβρίου   2020, ημέρα  Πέμπτη και ώρα  9.00΄,  για συζήτηση και λήψη απόφασης στο παρακάτω θέμα της ημερήσιας διάταξης :

1.Λήψη απόφασης Περί υποβολής πρότασης στο Πράσινο Ταμείο για τη χρηματοδότηση της υπηρεσίας «Εκπόνηση Σχεδίου Φόρτισης Ηλεκτρικών Οχημάτων (Σ.Φ.Η.Ο.) στο Δήμο Σουλίου», στο πλαίσιο του Άξονα Προτεραιότητας 4 «Σχέδια φόρτισης ηλεκτρικών οχημάτων (Σ.Φ.Η.Ο.)»

• Το κετεπείγον της  συνεδρίασης  συνίσταται  στο γεγονός ότι πρόσκληση του  ΠΡΑΣΙΝΟΥ ΤΑΜΕΙΟΥ  για την  υποβολή  προτάσεων των Δήμων στον Άξονα Προτεραιότητας 4 (Α.Π) Σχέδια φόρτισης ηλεκτρικών οχημάτων (Σ.Φ.Η.Ο) του χρηματοδοτικού Προγράμματος :ΔΡΑΣΕΙΣ  ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΟΥ ΙΣΟΖΥΓΙΟΥ 2020, θα παραμείνει ενεργή έως στις 04-12-2020 και ώρα 17.μ.μ..  Η υποβολή των προτάσεων γίνεται αποκλειστικά και μόνο ηλεκτρονικά σ την ιστοσελίδα του Πράσινου Ταμείου.

Ο     Δήμος  Σουλίου συγκαταλέγεται στους επιλέξιμους Δήμους της  με αρ. πρωτ. 7970/2020

πρόσκλησης του ΠΡΑΣΙΝΟΥ ΤΑΜΕΙΟΥ  με  ύψος χρηματοδότησης (βάσει πληθυσμού) το ποσό

των 39.680,00€ (με ΦΠΑ 24%).

Ο Δήμαρχος , ως Πρόεδρος της Ο.Ε

ΙΩΑΝΝΗΣ   ΣΠ. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ