Πρόγραμμα Πολιτιστικών Εκδηλώσεων Δήμου Σουλίου 2018
13.13 oC
Παρασκευή 17 Αύγουστος 2018
Email: info@dimossouliou.gr - Τηλέφωνο 26663 60100
ΔΗΜΟΣ ΣΟΥΛΙΟΥ/ΔΗΜΟΤΗΣ/Προσκλήσεις Δήμου Σουλίου/Ανακοινώσεις, Δημοτικό ΣυμβούλιοΠρόσκληση σε τρείς (3) Τακτικές Συνεδρίασεις του Δημοτικού Συμβουλίου Σουλίου στις 22 Δεκεμβρίου 2017
Είσοδος

19/12/2017 07:53

Σας παρακαλούμε να προσέλθετε σε τρείς(3) τακτικές συνεδριάσεις στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Συμβουλίου Σουλίου (Δημαρχιακό Μέγαρο – οδός Κ. Καραμανλή 179 – Παραμυθιά) την 22α Δεκεμβρίου  2017, ημέρα Παρασκευή :

1ο Δημοτικό Συμβούλιο ώρα 18:00 Θέμα: Ψήφιση Προϋπολογισμού του Δήμου Σουλίου, οικονομικού έτους 2018. Εισηγητής:  κ. Δήμαρχος και Προϊσταμένη των Διοικητικών και Οικονομικών Υπηρεσιών του Δήμου, κ. Λιάκου Ζωίτσα.

2ο Δημοτικό Συμβούλιο ώρα 19:00 Θέματα:

ΘΕΜΑ 1o: Έγκριση της αριθμ. 46/2017 απόφασης του Ν.Π.Δ.Δ περί: *Ψήφιση σχεδίου προϋπολογισμού του Ν.Π.Δ.Δ “ΑΡΩΓΗ”, Δήμου Σουλίου, οικονομικού έτους 2018*.

Εισηγητής: Δημοτικός Σύμβουλος, κ. Γώγος Ιωάννης, ως πρόεδρος του Ν.Π.Δ.Δ * ΑΡΩΓΗ*

ΘΕΜΑ 2o: Έγκριση Ισολογισμού, οικ. έτους 2016 του   Ν.Π.Δ.Δ * ΑΡΩΓΗ*.

ΘΕΜΑ 3o: Τροποποίηση προϋπολογισμού , του Δήμου, οικ. έτους 2017.

Εισηγητής: Αντιδήμαρχος, κ. Καλόγηρος Βασίλειος

ΘΕΜΑ 4o: Ορισμός  εκπροσώπων του Δήμου στο Κέντρο Πρόληψης * ΑΡΙΑΔΝΗ*.

Εισηγητής: κ. Δήμαρχος

ΘΕΜΑ 5o: Παράταση διάρκειας προγράμματος « Βοήθεια στο σπίτι» και ανανέωση συμβάσεων των εργαζομένων στο πρόγραμμα έως 31-12-2019

Εισηγητής: Αντιδήμαρχος, κ. Καλόγηρος Βασίλειος

ΘΕΜΑ 6o: Ανατροπή αναλήψεων πιστώσεων, οικ. έτους 2017*.

ΘΕΜΑ 7o: Λήψη απόφασης  παράτασης της  σύμβασης της προμήθειας υγρών καυσίμων

Εισηγητής: Αντιδήμαρχος, κ. Καλόγηρος Βασίλειος

ΘΕΜΑ 8o: Ρυθμίσεις – διαγραφές τελών ύδρευσης.

Εισηγητής: Αντιδήμαρχος, κ. Μπάτσης Θεόδωρος

ΘΕΜΑ 9o: Ορισμός εκπροσώπων για την συγκρότηση Τριμελούς Επιτροπής τη παραγ. 4 του άρθρου 4 του Π.Δ 236/1984 ( ΦΕΚ 95/Α/22-6-84) για τις «περιφράξεις γηπέδων μέσα στη ζώνη πλάτους 500 μέτρων από την ακτή ή την όχθη δημοσίων λιμνών σύμφωνα με το άρθρο 23 παρ. 1 του Ν. 1337/83».

Εισηγητής: Εντεταλμένος Δημοτικός Σύμβουλος, κ. Ντάγκας Ευάγγελος

ΘΕΜΑ 10o: Έγκριση πρωτοκόλλων παραλαβής υπηρεσιών.

Εισηγητής: Εντεταλμένος Δημοτικός Σύμβουλος, κ. Ντάγκας Ευάγγελος

ΘΕΜΑ 11o: ΈΓΚΡΙΣΗ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟΥ ΠΡΟΣΩΡΙΝΗΣ ΠΑΡΑΛΑΒΗΣ ΤΟΥ ΕΡΓΟΥ: «ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΑΠΟΔΥΤΗΡΙΩΝ  ΣΤΑΔΙΟΥ 49 ΠΡΟΚΡΙΤΩΝ» του Δήμου Σουλίου

Εισηγητής: Εντεταλμένος Δημοτικός Σύμβουλος, κ. Ντάγκας Ευάγγελος

ΘΕΜΑ 12o: ΈΓΚΡΙΣΗ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟΥ ΠΡΟΣΩΡΙΝΗΣ &ΟΡΙΣΤΙΚΗΣ  ΠΑΡΑΛΑΒΗΣ ΤΟΥ ΕΡΓΟΥ: ««ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΤΟΙΧΙΟΥ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ¨ΑΛΩΝΙΑ¨ Τ.Κ ΚΑΡΥΩΤΙΟΥ ΔΗΜΟΥ ΣΟΥΛΙΟΥ»

Εισηγητής: Εντεταλμένος Δημοτικός Σύμβουλος, κ. Ντάγκας Ευάγγελος

ΘΕΜΑ 13o: Σύσταση Επιτροπής Προσωρινής & Οριστικής Παραλαβής του έργου : Κατασκευή τοίχων αντιστήριξης Τ.Κ Τσαγκαρίου, Δήμου Σουλίου.

Εισηγητής: Εντεταλμένος Δημοτικός Σύμβουλος, κ. Ντάγκας Ευάγγελος

ΘΕΜΑ 14o: Σύσταση Επιτροπής Προσωρινής & Οριστικής Παραλαβής του έργου : Κατασκευή τάφρου διευθέτησης ομβρίων από δεξαμενή αγοράς προς οικισμό,  Δήμου Σουλίου.

Εισηγητής: Εντεταλμένος Δημοτικός Σύμβουλος, κ. Ντάγκας Ευάγγελος

ΘΕΜΑ 15o: Σύσταση Επιτροπής Προσωρινής & Οριστικής Παραλαβής του έργου : Εσωτερική οδοποιία  Τ.Κ Τσαγκαρίου,  Δήμου Σουλίου.

Εισηγητής: Εντεταλμένος Δημοτικός Σύμβουλος, κ. Ντάγκας Ευάγγελος

ΘΕΜΑ 16o: Έγκριση μελέτης με τίτλο: Μελέτη Οργάνωσης χώρων και εξοπλισμού κτίριο BVLGARI. Πολυχώρος Τέχνης, Πολιτισμού και Εκπαίδευσης για το Σούλι και Αχέροντα».

Εισηγητής: κ. Δήμαρχος

3ο Δημοτικό Συμβούλιο ώρα 20:00 Θέμα: Έγκριση ολοκληρωμένου πλαισίου δράσης, (Ο.Π.Δ), Δήμου Σουλίου, και των Νομικών του Προσώπων, οικονομικού έτους 2018 *.-