Πέμπτη 28 Μαρτίου 2024
ΔΗΜΟΣ ΣΟΥΛΙΟΥ/ΔΗΜΟΤΗΣ/Προσκλήσεις Δήμου ΣουλίουΑνακοινώσεις/Ανακοινώσεις, Δημοτικό Συμβούλιο, Νέα/Πρόσκληση σε Τακτική Συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου Σουλίου στις 21 Αυγούστου 2019

19/08/2019 07:52

Σας παρακαλούμε να προσέλθετε σε τακτική συνεδρίαση στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Συμβουλίου Σουλίου (Δημαρχιακό Μέγαρο – οδός Κ. Καραμανλή 179 – Παραμυθιά) την 21η Αυγούστου  2019, ημέρα  Τετάρτη  και ώρα 20:00 με θέματα ημερήσιας Διάταξης:

ΘΕΜΑ  1o:

Τροποποίηση προϋπολογισμού του Δήμου, οικονομικού έτους 2019.

Εισηγητής: Αντιδήμαρχος , κ. Παππάς Παναγιώτης

ΘΕΜΑ  2o:

Έγκριση  συμμετοχής του Δήμου Σουλίου στο χρηματοδοτικό πρόγραμμα «Επιχορήγηση μελετών ωρίμανσης και εκτέλεσης έργων υποδομής ή έργων γενικού ενδιαφέροντος σε αυτούς»  του Ταμείου Παρακαταθηκών & Δανείων.

Εισηγητής: κ. Δήμαρχος

ΘΕΜΑ 3o:

Έγκριση δαπανών εορτασμού μνήμης 49 Προκρίτων Παραμυθιάς και εξειδίκευση πίστωσης.

Εισηγητής: Αντιδήμαρχος, κ. Παππάς Παναγιώτης

ΘΕΜΑ 4o:

Διοργάνωση 4ου θερινού σχολείου.

Εισηγητής: Αντιδήμαρχος, κ. Παππάς Παναγιώτης

Ο Πρόεδρος του Δημ. Συμβουλίου Σουλίου