Πέμπτη 25 Απριλίου 2024
ΔΗΜΟΣ ΣΟΥΛΙΟΥ/ΔΗΜΟΤΗΣ/Προσκλήσεις Δήμου Σουλίου/Ανακοινώσεις, Δημοτικό Συμβούλιο/Πρόσκληση σε Τακτική Συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου Σουλίου στις 26 Ιανουαρίου 2018

23/01/2018 08:01

Σας παρακαλούμε να προσέλθετε σε τακτική συνεδρίαση στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Συμβουλίου Σουλίου (Δημαρχιακό Μέγαρο – οδός Κ. Καραμανλή 179 – Παραμυθιά) την 26η  Ιανουαρίου   2018, ημέρα Παρασκευή και ώρα 19:00 με θέματα ημερήσιας Διάταξης:

ΘΕΜΑ 1o: Εκμίσθωση  τμήματος δημοτικού οικοπέδου.

Εισηγητής: κ. Δήμαρχος

ΘΕΜΑ 2o: Αποδοχή ή μη της υπ΄αριθμ. 14049/31/10/2017 καταγγελίας  και λύσης της με αριθμό πρωτοκόλλου 7027/22/7/2008 σύμβασης μίσθωσης δημοτικού καταστήματος  μεταξύ του Δήμου Σουλίου και της κας. Θάλειας Ράπτη και την εκ νέου εκμίσθωση.

Εισηγητής: κ. Δήμαρχος

ΘΕΜΑ 3o: Έκθεση εσόδων – εξόδων Δ΄ Τριμήνου για τον έλεγχο υλοποίησης προϋπολογισμού , οικονομικού έτους  2017.

Εισηγητής: κ. Δήμαρχος

ΘΕΜΑ 4o: Ορισμός μελών για συγκρότηση Επιτροπής κατάρτισης φορολογικών καταλόγων του Δήμου για το έτος 2018*.-

Εισηγητής: κ. Δήμαρχος

ΘΕΜΑ 5o: Ορισμός μελών για συγκρότηση Επιτροπής επίλυσης φορολογικών διαφορών και αμφισβητήσεων με συμβιβασμό, για το έτος 2018.

Εισηγητής: κ. Δήμαρχος

ΘΕΜΑ 6o: Συγκρότηση επιτροπής διενέργειας δημοπρασιών για την εκποίηση ή εκμίσθωση ακινήτων  του Δήμου.

Εισηγητής: κ. Δήμαρχος

ΘΕΜΑ 7o: Συγκρότηση επιτροπής παρακολούθησης και παραλαβής  προμηθειών – υπηρεσιών των οχημάτων του Δήμου.

Εισηγητής: κ. Δήμαρχος

ΘΕΜΑ 8o: Ορισμός μελών για συγκρότηση επιτροπής ελέγχου και απόδοσης τέλους επί των ακαθαρίστων εσόδων των καταστημάτων υγειονομικού ενδιαφέροντος.

Εισηγητής: κ. Δήμαρχος

ΘΕΜΑ 9o: Εκμίσθωση δημοτικών εκτάσεων για ανέγερση σταυλικών εγκαταστάσεων ( βάσει του Ν. 3463/2006).Εισηγητής:    Αντιδήμαρχος, κ. Ντούκα Βασιλική
ΘΕΜΑ 10o: Εκμίσθωση δημοτικών εκτάσεων για ανέγερση σταυλικών εγκαταστάσεων ( βάσει του Ν. 3463/2006).

Εισηγητής:  Αντιδήμαρχος, κ. Ντούκα Βασιλική

ΘΕΜΑ 11o: Εκμίσθωση δημοτικών εκτάσεων για ανέγερση σταυλικών εγκαταστάσεων ( βάσει του Ν. 3463/2006).

Εισηγητής: Αντιδήμαρχος, κ. Ντούκα Βασιλική

ΘΕΜΑ 12o: Ανάκληση της άδειας  εκμετάλλευσης περιπτέρου του κ. Παππά Γεώργιου του Βασίλειου, που βρίσκεται στην Πλατεία Εθνικής Αντιστάσεως της Δ.Κ. Παραμυθιάς, την κατάργηση θέσης και την απομάκρυνση κουβουκλίου του περιπτέρου.

Εισηγητής:  Αντιδήμαρχος, κ. Ντούκα Βασιλική

ΘΕΜΑ 13o: Διαγραφή βεβαιωμένου ποσού για τέλη επί των ακαθαρίστων εσόδων των κέντρων διασκέδασης και συναφών καταστημάτων.

Εισηγητής:  Αντιδήμαρχος, κ. Καλόγηρος Βασίλειος

ΘΕΜΑ 14o: Διαγραφή οφειλής από πρόστιμα Κ.Ο.Κ.

Εισηγητής:  Αντιδήμαρχος, κ. Καλόγηρος Βασίλειος

ΘΕΜΑ 15o: Έγκριση εξόδων κίνησης Δημάρχου.

Εισηγητής:  Αντιδήμαρχος, κ. Καλόγηρος Βασίλειος

ΘΕΜΑ 16o: Έκτακτη επιχορήγηση Σχολικών Επιτροπών με το ποσό των 10.000,00 €.

Εισηγητής:  Αντιδήμαρχος, κ. Καλόγηρος Βασίλειος

ΘΕΜΑ 17o: Σύσταση επιτροπής ΠΡΟΣΩΡΙΝΗΣ & ΟΡΙΣΤΙΚΗΣ  παραλαβής του έργου: *ΕΠΕΚΤΑΣΗ ΔΙΚΤΥΟΥ ΥΔΡΕΥΣΗΣ Τ.Κ. ΠΡΟΔΡΟΜΙΟΥ .

Εισηγητής:  Αντιδήμαρχος, κ. Ντάγκας Ευάγγελος

ΘΕΜΑ 18o: Σύσταση επιτροπής ΠΡΟΣΩΡΙΝΗΣ & ΟΡΙΣΤΙΚΗΣ  παραλαβής του έργου: *ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΔΙΚΤΥΟΥ ΥΔΡΕΥΣΗΣ Τ.Κ ΚΑΡΒΟΥΝΑΡΙΟΥ*.-

Εισηγητής:  Αντιδήμαρχος, κ. Ντάγκας Ευάγγελος

ΘΕΜΑ 19o: Χορήγηση 1ης παράτασης του έργου: «ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ  ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟΥ  ΣΤΟ  ΠΡΩΗΝ  ΕΙΡΗΝΟΔΙΚΕΙΟ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΣ» Δήμου Σουλίου.

Εισηγητής:  Αντιδήμαρχος, κ. Ντάγκας Ευάγγελος.

Ο Πρόεδρος του Δημ. Συμβουλίου Σουλίου

Δημητρίου Δημήτριος