Πρόγραμμα Εκδηλώσεων Εορτών Σουλίου 2022
Είσοδος

Ημερίδα Ρυθμιστική Αρχή Ενέργειας

21/07/2011 00:00

Την Δευτέρα 18 Ιουλίου 2011, στην αίθουσα Πολλαπλών Χρήσεων του  Δημαρχιακού Μεγάρου Παραμυθιάς, πραγματοποιήθηκε από το Δήμο Σουλίου σε συνεργασία με την Ρυθμιστική Αρχή Ενέργειας (Ρ.Α.Ε.) ημερίδα με θέμα «Υφιστάμενη κατάσταση και προοπτικές ανάπτυξης σταθμών ΑΠΕ στην Ελλάδα. Αιολικοί και Φ/Β σταθμοί στην Ήπειρο και τον Δήμο Σουλίου»,

Την εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους η Δήμαρχος Σουλίου Σταυρούλα Μπραΐμη – Μπότση, ο Αντιπεριφεριάρχης Θεσπρωτίας κ. Πιτούλης Θωμάς, ο Αντιδήμαρχος κ. Μαμούρης Δημήτριος, π Πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου κ. Ντίνος Χρήστος, δημοτικοί και περιφερειακοί σύμβουλοι, εκπρόσωποι αρχών, φορέων και συλλόγων της περιοχής καθώς επίσης και  ενδιαφερόμενοι δημότες.

Η Δήμαρχος Σουλίου σε ομιλία ανέφερε την ανάγκη για έγκυρη και υπεύθυνη ενημέρωση σχετικά με τις ανανεώσιμες πηγές ενέργειας και ειδικότερα για τους αιολικούς και Φ/Β σταθμούς.

Κατεβάστε όλη την διάλεξη του κ. Παπαχρήστου από  εδώ

Κατεβάστε  την Συγχαρητήρια Επιστολή Δημάρχου από εδώ