Παρασκευή 29 Μαρτίου 2024
ΔΗΜΟΣ ΣΟΥΛΙΟΥ/ΔΗΜΟΤΗΣ/Προσκλήσεις Δήμου Σουλίου/Ανακοινώσεις, Δημοτικό Συμβούλιο/Πρόσκληση σε Τακτική Συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου Σουλίου στις 13 Δεκεμβρίου 2017

11/12/2017 08:15

Σας παρακαλούμε να προσέλθετε σε τακτική συνεδρίαση στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Συμβουλίου Σουλίου (Δημαρχιακό Μέγαρο – οδός Κ. Καραμανλή 179 – Παραμυθιά) την 13η Δεκεμβρίου   2017, ημέρα Τετάρτη και ώρα 18:00 με θέματα ημερήσιας Διάταξης:

ΘΕΜΑ 1o: Τροποποίηση προϋπολογισμού του Δήμου, οικ. έτους 2017.

Εισηγητής: Αντιδήμαρχος, κ. Καλόγηρος Βασίλειος

ΘΕΜΑ 2o: Καθορισμός ετήσιας επιχορήγησης  Ν.Π.Δ.Δ «ΑΡΩΓΗ», για το έτος 2018.

Εισηγητής: κ. Δήμαρχος

ΘΕΜΑ 3o: Συμμετοχή του Δήμου Σουλίου και υποβολή πρότασης στην υπ΄ αριθμ. πρωτ. 5838/740/Α3/13-11-2017 πρόσκληση  της Ειδικής Γραμματείας Τομεακών ΕΠ του ΕΤΠΑ και ΤΣ, κωδικός πρόσκλησης 2419, με τίτλο  «Κτίριο Βούλγαρη: Πολυχώρος ιστορίας, πολιτισμού και εκπαίδευσης».

Εισηγητής: κ. Δήμαρχος

ΘΕΜΑ 4o: Σύναψη Σύμβασης διαδημοτικής συνεργασίας με τον Δήμο Ηγουμενίτσας για την εποπτεία του Κέντρου Κοινότητας του Δήμου Σουλίου.

Εισηγητής: κ. Δήμαρχος

ΘΕΜΑ 5o: Κατανομή πιστώσεως 30.540,00 € για κάλυψη λειτουργικών αναγκών των σχολικών μονάδων.

Εισηγητής: Αντιδήμαρχος, κ. Καλόγηρος Βασίλειος

ΘΕΜΑ 6o: Έγκριση πληρωθέντων δαπανών από την πάγια προκαταβολή Δήμου Σουλίου.

Εισηγητής: Αντιδήμαρχος, κ. Καλόγηρος Βασίλειος

ΘΕΜΑ 7o: Έγκριση διενέργειας προμήθειας τροφίμων για το έτος 2018.

Εισηγητής: Αντιδήμαρχος, κ. Καλόγηρος Βασίλειος

ΘΕΜΑ 8o: Έγκριση διενέργειας προμήθειας ειδών καθαριότητας και ευπρεπισμού για το έτος 2018.

Εισηγητής: Αντιδήμαρχος, κ. Καλόγηρος Βασίλειος

ΘΕΜΑ 9o: Έγκριση διενέργειας προμήθειας υγειονομικού και φαρμακευτικού υλικού.

Εισηγητής: Αντιδήμαρχος, κ. Καλόγηρος Βασίλειος

ΘΕΜΑ 10o: Έγκριση Πρωτοκόλλων  παραλαβής υπηρεσιών.

ΘΕΜΑ 11o:

ΈΓΚΡΙΣΗ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟΥ ΠΡΟΣΩΡΙΝΗΣ &ΟΡΙΣΤΙΚΗΣ  ΠΑΡΑΛΑΒΗΣ ΤΟΥ ΕΡΓΟΥ: «ΑΠΟΠΕΡΑΤΩΣΗ  ΠΛΑΤΕΙΑΣ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ 5Χ5 ΝΕΡΑΪΔΑΣ Τ.Κ. ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ»  ΔΗΜΟΥ ΣΟΥΛΙΟΥ.

Εισηγητής: Εντεταλμένος Δημοτικός Σύμβουλος, κ. Ντάγκας Ευάγγελος.

ΘΕΜΑ 12o: ΈΓΚΡΙΣΗ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟΥ ΠΡΟΣΩΡΙΝΗΣ &ΟΡΙΣΤΙΚΗΣ  ΠΑΡΑΛΑΒΗΣ ΤΟΥ ΕΡΓΟΥ: «ΚΑΤΣΚΕΥΗ WC ΓΗΠΕΔΟΥ ΓΑΡΔΙΚΙΟΥ»  ΔΗΜΟΥ ΣΟΥΛΙΟΥ.

Εισηγητής: Εντεταλμένος Δημοτικός Σύμβουλος, κ. Ντάγκας Ευάγγελος.

ΘΕΜΑ 13o: ΈΓΚΡΙΣΗ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟΥ ΠΡΟΣΩΡΙΝΗΣ &ΟΡΙΣΤΙΚΗΣ  ΠΑΡΑΛΑΒΗΣ ΤΟΥ ΕΡΓΟΥ: «ΤΣΙΜΕΝΤΟΣΤΡΩΣΕΙΣ Τ.Κ. ΠΕΝΤΕ ΕΚΚΛΗΣΙΩΝ»  ΔΗΜΟΥ ΣΟΥΛΙΟΥ.

Εισηγητής: Εντεταλμένος Δημοτικός Σύμβουλος, κ. Ντάγκας Ευάγγελος.

ΘΕΜΑ 14o: ΈΓΚΡΙΣΗ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟΥ ΠΡΟΣΩΡΙΝΗΣ &ΟΡΙΣΤΙΚΗΣ  ΠΑΡΑΛΑΒΗΣ ΤΟΥ ΕΡΓΟΥ: «ΤΣΙΜΕΝΤΟΣΤΡΩΣΕΙΣ Τ.Κ. ΚΡΥΣΤΑΛΛΟΠΗΓΗΣ»  ΔΗΜΟΥ ΣΟΥΛΙΟΥ.

Εισηγητής: Εντεταλμένος Δημοτικός Σύμβουλος, κ. Ντάγκας Ευάγγελος.

ΘΕΜΑ 15o: ΈΓΚΡΙΣΗ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟΥ ΠΡΟΣΩΡΙΝΗΣ &ΟΡΙΣΤΙΚΗΣ  ΠΑΡΑΛΑΒΗΣ ΤΟΥ ΕΡΓΟΥ: «ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΟΔΟΥ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ ΑΠΟ ΠΟΛΥΔΡΟΣΟ ΠΡΟΣ ΑΝΑΒΡΥΣΤΙΚΑ(ΠΗΓΕΣ ΥΔΡΕΥΣΗΣ)»  ΔΗΜΟΥ ΣΟΥΛΙΟΥ.

Εισηγητής: Εντεταλμένος Δημοτικός Σύμβουλος, κ. Ντάγκας Ευάγγελος.

ΘΕΜΑ 16o: ΈΓΚΡΙΣΗ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟΥ ΠΡΟΣΩΡΙΝΗΣ &ΟΡΙΣΤΙΚΗΣ  ΠΑΡΑΛΑΒΗΣ ΤΟΥ ΕΡΓΟΥ: «ΑΝΤΙΠΛΗΜΜΥΡΙΚΗ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΔΙΕΥΘΕΤΗΣΗ ΟΜΒΡΙΩΝ ΥΔΑΤΩΝ Δ.Κ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΣ ΔΗΜΟΥ ΣΟΥΛΙΟΥ.

Εισηγητής: Εντεταλμένος Δημοτικός Σύμβουλος, κ. Ντάγκας Ευάγγελος.

ΘΕΜΑ 17o: ΈΓΚΡΙΣΗ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟΥ ΠΡΟΣΩΡΙΝΗΣ &ΟΡΙΣΤΙΚΗΣ  ΠΑΡΑΛΑΒΗΣ ΤΟΥ ΕΡΓΟΥ: «ΕΠΙΣΚΕΥΗ-ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΕΩΝ» ΔΗΜΟΥ ΣΟΥΛΙΟΥ.

Ο Πρόεδρος του Δημ. Συμβουλίου Σουλίου

Δημητρίου Δημήτριος